Internet Explorer Bitiyor Mu?

Tech Kafa 17 Mar 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft tarafından açıklanan bilgi doğrultusunda Internet Explorer markası öldürülüyor. Evet, yanlış duymadınız. Yıllardır Google ve diğer tarayıcıların çok gerisinde kalan Internet Explorer , yeni Spartan tarayıcı projesi ile birlikte marka olarak öldürülüyor.

Internet Explorer kullanımı devam edecek, bunda herhangi bir sıkıntı yok. Ancak tarayıcıya harcanan para ve marka bitiriliyor. Bunun yerine Spartan tarayıcısı üzerine yoğunlaşan firma, Internet Explorer ile yakalayamadığı kullanıcı kitlesini yeni tarayıcı ile birlikte kazanmak istiyor.

Windows 10’un bazı sürümlerinde de Internet Explorer’ı görmeye devam edeceğiz ancak ana tarayıcı olarak Spartan’ın kullanılacağı bir gerçek. Firma bu değişiklikler birlikte Internet Explorer’ın zirve günlerini Spartan ile tekrar yaşamayı da planlandığını söylüyor. Şirketin pazarlama şefi konumundaki Chris Capossela, Internet Explorer yerine gelecek tarayıcının ismi ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Microsoft isminin yanına getirilecek tarayıcı kelimesi ile bir bütünlük oluşturmayı hedeflediklerini belirten Capossela, yapılan anketlerde özellikle Google Chrome kullanıcılarının buna karşı çıktığını, bu yüzden de farklı bir isme yöneldiklerini de belirtti.

Microsoft Spartan Tarayıcı Mobil Sürümü Duyuruldu

Microsoft’tan gelen tüm açıklamalar değerlendirildiğinde, Internet Explorer’ın bir süre daha aramızda olmaya devam edeceği ancak Windows 10 ile birlikte ana ilgi odağının yeni tarayıcı Spartan üzerine olacağını söylemek mümkün. Microsoft böylece Internet Explorer’ı direk kaldırıp tepki almak yerine yavaş yavaş kullanımı düşürerek ortadan kaldırmayı hedefliyor gibi gözüküyor.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Windows 10 Creators Güncellemesi
Windows 10 Creators Güncellemesi
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri

“Internet Explorer Bitiyor Mu?” üzerine 2 yorum

  1. grezimonk dedi ki:

    internet explorer kullanmak neyin kafasıdır… milattan önceden kalma tarayıcı ile ne yapabilirsin ki?

  2. grezimonk dedi ki:

    internet explorer kullanmak neyin kafasıdır… milattan önceden kalma tarayıcı ile ne yapabilirsin ki?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir