İnterneti Öğreten Google Otobüsü Bangladeş Yollarında

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hem nüfusu hem de gelişen sistemleri ile dikkat çeken Asya Pasifik pazarındaki ülkelere ciddi bir önem gösteren Google, interneti yaygınlaştırmak ve kendi etki alanını genişletmek için Google Bus ile yola çıkıyor.

Google Bus projesi ile birlikte Google, Bangladeş’te bulunan 500 bin öğrenciye internet ve internet teknolojileri ile ilgili eğitim vermeyi hedefleyiyor.

logo-01Tarıma dayalı bir ekonomiden büyüyen Bangladeş, yüksek bir nüfus yoğunluğuna sahip olmasına rağmen dijital teknolojiye oldukça yabancı bir ülke. Google otobüsü Bangladeş’in farklı bölgelerindeki öğrencilere ve genç nüfusa ulaşmayı düşünüyor. Genç nüfus tarafından gerçekleştirilen internet kullanımı ve nüfusü kalabalık olan ekonomilerin internet aktifliğinin artması Google açısından oldukça değerli. Pek çok genci teknoloji ve internet dünyasına davet eden Google bu alandaki ekosistemi geliştirerek hem insanlara kendi ürünlerini tanıtıyor hem de verdiği eğitimler saysinde, sosyal sorumluluk projesini yerine getirmiş oluyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir