iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir? iOS 10 özellikleri yayınlandı. iOS 10 ile gelen yenilikler neler? iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 Plus iOS 10 güncellemesi.

iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir ?

Apple iOS 10 ile en son güncellemeyi kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Peki bu iOS 10’un iOS 9’dan ne gibi farklılıkları bulunmaktadır.

Telefon ve mesajlar ile ilgili yenilikler getirmeyi planlıyor. iOS 9‘da mesajlar bildirim olarak düşüyordu. Fakat iOS 10 ile artık arama gibi daha akıcı ve etkileyici geçişler olacağı planlanıyor.

İos 10 Mesaj FarklılığıUyumluluk ile ilgili olarak ise iOS 10, iPhone 5 ve üzeri sürümleri, 6.Nesil iPod ve iPad 4 üzerini destekleyecek. Yani iPhone 4 s ve iPad 2, iPad 3 serilerini ise desteklemeyecek. Güncelleme bu cihazlara gelmeyecek.

iOS 10 harita yenilikleri

Maps yani haritalar ile ilgili de değişikliğe gitmesi planlanan iOS 10’da, konum servisleri üzerinden konuma ve saate göre yol tarifleri alınabilecek denilmektedir. Trafik akışlarını da canlı bir şekilde sunma şansı vereceği gelen bilgiler arasındadır.

İos 10 Haritalar

iOS 10, Siri ile ilgili de bir değişikliğe gidiyor. Dijital asistan olarak bilinen Siri iOS 10’da daha kullanışlı ve bilgili hale gelecek, iOS 9’da siri ile ilgili zaten birçok işlemi yapabiliyorduk, Kişi araması, uygulama arama, safari arama, notlar gibi kullanımlarımız vardı. Şimdi ise artık Siri’ye “Whatsapp üzerinden Savaş’a işe geç kalacağımı söyle.” şeklinde iletebileceğimiz düşünülmektedir. Siri iOS 10’da bu özellik ile gelecek mi gelmeyecek mi ? bunu bekleyip göreceğiz. Eylül ve Ekim aylarında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İos 10 Siri

“iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?” için 2 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir