İOS 9 İle Uygulama Boyutları Küçülüyor

10 Haz 2015 iOS  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple geçtiğimiz gün yeni mobil işletim sistemi olan İOS 9’u resmi olarak tanıtmıştı. Yeni sistem ile beraber birçok yenilik getiren İOS güncelleme boyutunun küçük olması ile de dikkat çekmişti. Ayrıca diğer uygulamalarında cihaz üzerinde kapladığı depolama boyutu düşecek. Geliştiriciler için yayınlanan İOS 9 beta sürümündeki özelliklerden olan uygulama boyutlarının azalmasını Ars Technica adlı kişi farketmiş. İphone veya İpad kullanıcıları için özellikle 8 / 16 GB versiyonlu dahili depolamaları var ise oldukça yararlı bir özellik olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni gelecek özelliğin adı türkçe isimi ile söylersen Uygulama İnceltme anlamına geliyor. Bu sayede yeni işletim sistemi ile beraber diğer uygulamaların cihazınız üzerinde kapladıkları alan daralacak. Yeni gelecek özelliklerden biri ise 64 bit uyumlu bir iphone cihazınız var sayalım ve uygulama indireceğiniz zaman bit seçmek zorunda kalıyordunuz ve çeşitli alternatifler aramak zorunda kalınıyordu.

İOS 9 Nasıl Yüklenir ?

Artık İOS 9 ile App Store‘da cihazınızın kaldırabileceği ve uyumlu olan tüm uygulamaları ve yazılımları görebileceksiniz. App Store kullandığınız İpad veya iphone cihazı otomatik olarak algılayıp ona uyumlu uygulamayı otomatik vir şekilde indirecek. Ayrıca yukarıda dediğimiz gibi App Thinning yani Uygulama İnceltme ile artık uygulama boyutları ciddi oranda küçülecek. İOS 9 ile beraber güncelleme boyutuda düşüyor ve sadece cihazınızda 1.3 GB gibi bir alanın boş olması yeterli olacak. Bu gelen yeni özellikler sayesinde depolama alanı yetmeyen kullanıcıları bir hayli rahatlatacak diyebiliriz.

teknoloji hattı
Etiketler:,
siri dil değiştirme
iOS 10 Siri Dil değiştirme
ios-10 ne zaman çıkacak
iOS 10 yenilikler ve çıkış tarihi
iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?
iPhone bildirimleri kapatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir