İPhone Whatsapp Numara Değiştirme

whatsapp numara değiştirme iphone 6

Whatsapp numara değiştirme nasıl yapılır ?, İphone Whatsapp numara değiştirme işlem nasıl yapılır ?, Whatsapp yeni numara girişi, Whatsapp numara değiştirme işlemi nasıl yapılır ? İPhone’da Whatsapp yeni numarayı kaydetme nasıl yapılır ? 

Whatsapp Messenger Numara Değişikliği Nasıl Yapılır ?

Whatsapp Messenger bilindiği gibi en popüler mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Herhangi bir ücret ödemeden karşı taraf ile mesajlaşma imkanı sunar. Bu uygulama bilindiği gibi İos ve Android uygulamalarında sıkıntısız bir erişim imkanı sunar sadece veri bağlantınız üzerinden ücretsiz olarak mesajlaşmamıza olanak tanır. Aynı şekilde Web üzerinden de Whatsapp kullanabilisiniz.

Bizim bugün sizlere anlatacağımız konu ise numara değişikliği yaptığınızda Whatsapp uygulaması üzerinden numara değiştirme işlemi nasıl yapılır ? Numara değiştirme esnasında herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. İphone üzerinden Whatsapp uygulamasına kayıtlı bir numara değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız. Aşağıdaki adımları resimli bir anlatım ile sizlere sunuyoruz. Adımları takip ederek probleminizi giderebilirsiniz.

Öncelikle İphone cihazınız üzerinden Whatsapp uygulamasına giriş yapıyoruz. İPhone Whatsapp numara değiştirmeDaha sonra açılan yeni ekran üzerinden sağ alt köşedeki Ayarlar sekmesine dokunuyoruz, ardından Hesap sekmesine giriş yapıyoruz. Whatsapp numara değiştirmeHesap ayarlarımız açıldıktan sonra Numara Değiştir alanına giriş yapıyoruz. İphone da whatsapp numara değiştime resimli

Whatsapp Yeni Numara Girişi

Yeni açılan ekran üzerinden sağ üst köşedeki ileri butonuna dokunuyoruz. Numara değişikliği yapmadan önce numaranızın doğru olduğundan emin olalım bu işlemi yaptığınızda değişiklikler geri alınmıyor. Yeni kaydedeceğiniz numaranın aktif olarak çalıştığından emin olalım. İphone whatsapp numara değiştirme nasıl yapılır

Son aşamada ise aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi eski telefon numaramızı yazıyoruz. Daha sonra yeni telefon numaramızı yazıyoruz ve bitti butonuna dokunuyoruz. Yeni telefon numaranıza gelen onay kodunu giriş yaptıktan sonra artık yeni numaranız ile kullanım gerçekleştirebilirsiniz.  Whatsapp numara değiştirme iphone

Whatsapp numara değişikliği yaptıktan sonra yeni numaranız ile ücretsiz Whatsapp Messenger uygulamasını kullanarak mesajlaşabilirsiniz.

İPhone 6 SE Sıfırlama

İPhone SE hard reset

İphone 6 SE sıfırlama işlemi nasıl yapılır ?, İphone 6 SE format atma işlemi nasıl yapılır, İphone 6 SE hard reset işlemi , İphone SE fabrika ayarlarına geri alma nasıl yapılır ?, İphone SE format atma nasıl yapılır ? 

İphone bilindiği gibi serinin son telefonu. Peki cihazlarda sıfırlamaya neden ihtiyaç duyarız. Cihazı sıfırlama işlemine genelde cihazda yavaşlama olduğunda, virüs kaynaklı sorun yaşadığınızda, uygulamalarda donmalar olduğunda, erişim yavaşlığı gibi karşılaşmış olduğunuz birçok problemde cihaza yapılacak ilk işlem sıfırlamak olacaktır.

Sıfırlama işlemine başlamadan önce öncelikle;

Cihazınızın şarj oranının %50 ve üzerinden olması gerekiyor.

Sıfırlama yapmadan önce tüm verilerinizi yedeklemenizi öneririz. Çünkü sıfırlama yapıldığında resimleriniz, dosyalarınız, uygulamalarınız İphone’nu nuza kayıtlı tüm verileriniz silinecektir. 

Sıfırlama işlemini sizlere resimli anlatım üzerinden anlatmak istedik. İphone 6 SE telefonunuz üzerinden öncelikle Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Daha sonra Genel sekmesine giriş yapıyoruz.İphone 6 SE sıfırlama İPhone 6 Se hard reset

Yeni açılan ekran üzerinden Sıfırla seçeneğine dokunuyoruz.İPhone 6 SE resetİPhone 6 SE format Sıfırla dedikten sonra karşımıza sıfırlama seçenekleri gelecektir.

Tüm ayarları sıfırla dediğinizde sadece telefonunuzdaki ayarlarınız sıfırlanır.

Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil dediğinizde bütün verileriniz silinir. İphone SE cihazınız tamamen sıfırlanacaktır.

Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunduğunuzda sadece Ağ verileriniz sıfırlanır. Yani Wi-Fi, İp adresleri kayıtlı Dns’ler bu bilgilerin tamamı silinecektir.

Klavye Sözlüğünü Sıfırla dediğimizde ise sadece klavye ye kayıtlı sözcükler. Mesajlaşmalarda ve maillerde kullandığınız otomatik gelen sözcükler sıfırlanır.

Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla işleminde ise Ana Menü deki verileriniz sıfırlanır.

Konum ve Gizliliği Sıfırla seçeneğini seçtiğimizde ise konum servislerimiz ve gizlilik ile ilgili tüm ayarlarımız sıfırlanır.

Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil dediğimizde aşağıdaki ekran gelecektir ve İphone’u Sil dediğinizde Sıfırlama başlayacaktır. Tüm verileriniz silinecektir.

İphone 6 SE format atma

İPhone App Store Ülke bölge değiştirme

App Store Ülke değiştirme Pokemon go

İphone App Store Ülke değiştirme, İphone Appstore Ülke ve bölge değiştirme, İphone oyun inmiyor, İphone Appstore Pokemon Go indiremiyorum, İphone App Store, İphone Pokemon Go yok, İphone Ülke ve Bölge değiştirme nasıl yapılır ? 

İphone App Store Ülke ve Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Son zamanlarda çokça kullanılan ülke ve bölge değiştirme işlemini anlatmak istedik. Bazı oyunları indirmek için ülke ve bölgeyi değiştirmemiz gerekiyor. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştirebiliriz ? İphone App Store üzerinden Ülke ve bölge değiştirme işlemi nasıl yapılır bunu anlatacağız.

App Store üzerinden Ülke Bölge değiştirme işlemi son zamanlarda sıkça kullanılmaktadır. Sebebi ise Ülkemizde bazı oyunları indirirken Türkiye desteğinin olmamasıdır. Bu yüzden de farklı ülke seçimleri ile bu oyun yada uygulamaları indirebiliyoruz.

İphone cihazlarınız üzerinden App Store Ülke Bölge değiştirme işlemini sizler için adım adım anlattık. İphone App Store Ülke Bölge değiştirme işlemini sorunsuz bir şekilde yapılandırmak için aşağıdaki adımları dikkatlice takip etmeniz yeterli olacaktır.

İphone telefonlarımız üzerinden öncelikle Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz.
İPhone Ülke değiştirme Daha sonra İTunes ve App Store menüsüne giriş yapıyoruz. İPhone App Store ülke değiştirme Apple Kimliği alanına dokunarak işlemimize devam ediyoruz. İphone App Store Ülke değiştirme nasıl yapılır

İphone Ülke Değiştirme İşlemi Pokemon Go 

Apple Kimliğini Göster sekmesine dokunuyoruz. İPhone Appstore ülke değiştirme Ülke/Bölge seçeneğine dokunuyoruz. İPhone ülke değiştirme işlemi

Ülkeyi veya Bölgeyi değiştir  seçeneği ile devam ediyoruz. İphone Ülke değiştirme app store

İphone Appstore ülke değiştirme nasıl yapılır Seçmek istediğimiz Ülke’yi seçerek işlemimize devam ediyoruz. Daha sonra ileri butonuna tıklayarak devam ediyoruz. İPhone Appstore bölge ve ülke değiştirme

Aşağıdaki ekranda da gördüğünüz gibi yeni ekran üzerinden Agree yani kabul et butonuna tıklıyoruz. Apple ülke ve bölge değiştirme işlemi İphone 6 Ülke ve bölge değiştirme işlemi

Aşağıdaki ekran geldiğinde artık Ülke değiştirme işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Next yani ileri ileri diyerek devam ediyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.
İphone 6s Ülke ve Bölge değiştirme

 

iPhone’dan bilgisayarınıza bağlanın

İphone Uzaktan Kontrol

iPhone uzak bağlantı, iPhone teamviewer bağlantısı, iPhone uzaktan kumanda olarak kullanma iPhone’dan bilgisayarınıza bağlanın iPhone 4s iPhone 5 iPhone 5s iPhone 6

İphone cihazınız üzerinden bilgisayara bağlanarak uzaktan kontrol etmek istemez misiniz ? Bu haberimiz tam da size göre, cep telefonumuza ve bilgisayarımıza Teamviewer uygulamalarını yükleyerek bu işlemi yapmamız çok basit. Öncelikle İphone cihazımız üzerinden App Store giderek ücretsiz Teamviewer uygulamasını aratarak kurulumu yapmak daha sonra Bilgisayarımıza da aynı şekilde Teamviewer uygulamasının ücretsiz versiyonunu yüklüyoruz. Aşağıdaki linkler üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

İphone için Teamviewer Sürümü : https://itunes.apple.com/tr/app/teamviewer-remote-control/id692035811?mt=8

Bilgisayar için Teamviewer Sürümü : https://www.teamviewer.com/tr/

Yükleme yaptıktan sonra aşağıdaki resimlerde de anlattığım gibi öncelikle uygulamaları indiriyoruz daha sonra çalıştırıyoruz. Çalıştırdıktan sonra bilgisayarınıza kurduğunuz Teamviewer üzerinden Id ve şifre bilgilerini alıyoruz. Daha sonra telefonunuz üzerinden Id ve şifreyi yazıp bağlantı kuruyoruz. Daha sonra kontrol sizde istediğiniz gibi karşınızdaki bilgisayarı kontrol edebilirsiniz.

iPhone’dan bilgisayarınıza bağlanın

Öncelikle İphone cihazınıza Teamviewer kuruyoruz. İphone Uzak bağlantı programı

Kurulumu yaptıktan sonra Teamviewer uygulamasını açıyoruz. Açtığınızda aşağıdaki ekran gelecektir bağlantı kuracağınız bilgisayarın ID’sini yazıyoruz ve Uzaktan kontrol sekmesine dokunuyoruz. Apple uzaktan erişim Bu işlemi yaptığınızda sizden şifre isteyecektir, bilgisayardan şifreyi alıp yazıyoruz ve tamam diyoruz.
İphone uzaktan erişimŞifreyi de girdikten sonra kontrol bilgisi için ekran geliyor. Bilgilendirme ekranını da geçmek için devam et butonuna tıklıyoruz.
İphone ile bilgisayarını kontrol et Aşağıdaki ekranda da gördüğünüz gibi bağlantı kuruldu ve karşıdaki bilgisayarı kontrol ediyoruz. İphone teamviewer bağlantısı

iCloud şifremi unuttum iCloud şifre kırmak açmak ve iPhone’umu bul kapatma yazılarını incelediniz mi?

İphone’da Facebook En Yeni Haberleri Görüntüleme

Facebook en yeni haberleri görüntüleme, İphone Facebook uygulaması haber kaynağı, Facebook uygulaması haber kaynağı en yeni haberler

İphone cihazlarımızda facebook uygulaması güncelleme aldıktan sonra en yeni haberleri görüntülemekte birçok kullanıcı problem yaşamakta. Haber kaynağında yapılan bir güncellemeden sonra artık en çok yorum alan ve beğenilenler gözüküyor. En yeni haberleri görüntülemek için en yeniler başlığını akışlar sekmesinin içine taşımışlar.

Haber Kaynağında En yeni haberleri görüntülemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle Facebook uygulamasını telefonumuz üzerinden giriş yapıyoruz. İphone en yeni haberlerDaha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi sağ alt köşedeki diğerleri sekmesine giriş yapıyoruz. İphone facebook en yeni haberler nasıl görüntülenirAçılan yeni ekran üzerinden Akışlar menüsüne giriş yapıyoruz. İphone haber kaynağı en yeniler

Daha sonra En Yeniler sekmesine dokunuyoruz. Bu işlemi yaptığımızda en yeni haberler görüntülenecektir. İphone Facebook en yeni haberleri

En yeni haberler listelendiğinde bir süre sonra çıkış giriş yaptığınızda tekrar bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekebilir. Facebook uygulamasında gerçekleşen bu güncelleme haber kaynaklarında bu gibi bir kaç değişiklik daha gerçekleştirdi.

Facebook ile ilgili diğer haberlerimize de göz atabilirsiniz.

 

iPhone konum servisi açma

İphone konum kapatma

İphone 5 konum servisleri açma, İphone konum kapatma, İphone konum servisleri nasıl açılır, İos 9.3.2 konum servisi açma, İphone’umu bul açamıyorum, Konum açma

İphone cihazlarınızda konum servislerinin önemi ayrıdır. Çünkü cihazınız kaybolduğunda, haritalar kullanırken, hava durumu gibi birçok işlemde konum servisleri önemlidir.

Konum servislerini açmak veya kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Konum servisleri kapatıldığında uygulamalar konumunuzu kullanamaz. Bu uygulamalar nelerdir. Örneğin, İphone’umu bul, hareket ayarlama ve mesafe, konum paylaşma, pusula ayarlama, Homekit gibi uygulamalarınızı kullanamazsınız ve sizden konum servislerini açmanızı ister.

iPhone konum servisi açma

1. Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. İphone konum açma 1

2. Gizlilik sekmesine giriş yapıyoruz. İphone 5 konum açma kapatma

3. Konum servisleri sekmesine giriş yapıyor. Şuan benim cihazım da açık olduğu için yan tarafta açık seçeneğini görüyorsunuz. İphone konum kapatma nasıl yapılır

iPhone konum servisi açma nasıl açılır ?

4. Aşağıdaki ekranda da gördüğünüz gibi konum servislerini butona dokunarak açabilir ve kapatabilirsiniz.

İphone 5s konum ayarları

Konum servisleri makalemin başında da belirttiğim gibi önemli bir özellik. İphone cihazınız kaybolduğunda konum servisleri kapalı ise cihazınızı bulamazsınız o yüzden konum servislerini açık tutmanız önerilir.

İphone 6 Plus S Kablosuz Ağ Paylaşımı

İPhone 6 Plus s Hotspot, İphone kablosuz paylaşım

iphone 6 plus s kablosuz paylaşım, İphone kişisel erişim noktası açma, İphone 6s Hotspot, İphone İnterneti paylaşma, İphone 5s hotspot, İphone Kablosuz paylaşım

İphone 6 Plus S Kablosuz Ağ Paylaşımı

İphone cihazlarınız üzerinden kablosuz ağları paylaşıma açarak birçok Wireless özelliği olan cihazdan internet erişimi sağlamanız mümkün. Bu yazımızda sizlere İphone cihazınızda varolan internet erişiminizi paylaşıma açarak diğer cihazlardan da kablosuz bağlantı yapmanızı sağlayacaktır.

Bu işlem İphone 4, İphone 4s, İphone 5, İphone 5s, İphone 6 ve İphone 6 Plus s cihazlarınız için geçerlidir. İşlem çok basit aşağıdaki ekran görüntülerinden de yararlanarak kablosuz ağınızı paylaşıma açabilirsiniz.

Öncelikle cep telefonunuzda internet erişiminiz var mı ? Ayarlar>Hücresel bölümüne gelip Hücresel veri aktif mi kontrol edelim daha sonraki işlemleri aşağıdaki resimleri kontrol ederek gerçekleştirebilirsiniz.

1. Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. İphone 6 s Hotspot açma

2. Açılan yeni ekran üzerinden Kişisel erişim noktası sekmesine giriş yapıyoruz. İPhone Kablosuz Paylaşım ayarları

İphone 6 Plus S Kişisel Erişim Noktası

3.Kişisel erişim noktası sekmesi.İphone 6s hotspot ayarları

4.Aşağıda ekranda da gördüğünüz gibi Kişisel erişim noktasını aktif hale getiriyoruz. Kablosuz şifreniz Wi-Fi Parolası yazan yerde belirtilmiştir. İphone 5s kişisel erişim noktası

Yukarıda belirttiğimiz gibi işlemleri birebir yaptıktan sonra Kablosuz özelliği olan cihazlarınız üzerinden ağ adını İphone olarak görüyoruz daha sonra şifre olarak 12345678 şeklinde giriş yaptığımızda artık kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

iPhone’umu bul kapatma

iPhone’umu bul kapatma nasıl yapılır? iPhone bul açma kapatma ayarları. iPhone 4s, iPhone iPhone bul’u nasıl açarım. Kayıp çalıntı telefonu bulma programı

iPhone cihazların bu özelliği açık durumda kaldığı zaman cihazı servise gönderdiğiniz de servis işlem yapamayabilir. Bu yüzden kapatılması gerekir. iPhone’umu bul özelliğinin kapatılması için aşağıdaki adımları uygulamamız gerekiyor.

Cihazın menüsünden ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz, ayarlarda icloud bölümüne giriş yapıyoruz;

iPhone’umu bul kapatma

iPhone'mi bul kapatma

gelen ekranda “iPhone’umu Bul” seçeneğine giriş yapıyoruz

 

iPhone'mi bul kapatma ayarları nasıl yapılır

daha sonra açılan ekranda “iPhone’umu Bul” seçeneğini pasif hale getirmemiz gerekiyor.

 

iphonemi bul özellikleri

iPhone’umu bul kapatma nasıl yapılır

bu işlemi yaptıktan sonra açılan küçük pencere de bizden apple kimliğimizin parolasını isteyecek, bu parolayı yazdıktan sonra

iphone bul nasıl kullanılır

iphone’umu bul özelliği devre dışı kalmış yani kapatılmış olacak.

 

 

iphone 5s bul nasıl kullanılır

iPhone’umu bul kapatma ayarları nereden yapılır

bu özelliğin açık olması durumunda apple ıd ve parolamızla cihazımızın konumunu takip edebilir ve harita üzerinde cihazın anlık olarak nerede olduğunu izleyebiliriz.  Ayrıca bu özellik açık durumda iken cihaz çalınsa bile cihazı çalan kişi sizin apple kimliğinizi ve şifrenizi bilmeden cihazı kullanamazlar. Bu özellik açık durumda iken cihaza farklı bir sim kart takıldığında yine apple ıd kimliğinizi ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor.

iPhone için 4.5 G ayarı nasıl yapılır haberimize göz atmak ister misiniz? Konu ile ilgili sorunla karşılaşırsanız önerdiğimiz destek hattını arayarak yardım alabilirsiniz.

iPhone Müzik İndirme Programları

iphone müzik indirme

iPhone kullanıcılarının bildiği gibi Apple ürünlerinde internetten müzik indirmeniz ve direkt olarak iPhone müzik servislerinde açmanız Jailbreak işlemi olmadan mümkün değil. Bu yazımızda ise size Jailbreak işlemi uygulanmış cihazlar ve uygulanmamış cihazlar için daha rahat müzik dinlemenizi sağlayacak iPhone müzik indirme programlarını bir arada sunuyoruz.

Öncelikle belirtmekte yarar var ki Jailbreak işlemi olmayan cihazlarda telefonunuza bilgisayarınıza bağlayarak iTunes aracı ile müzik dosyalarınızı telefonunuza aktarmanız en sağlıklı yöntem. Ufak bir araştırma ile iPhone müzik indirme programı altında sunulmuş online araçları da kullanmanız mümkün ancak bu araçların cihazınıza herhangi bir müzik indirme işlemi gerçekleştirmediğini, online olarak internet paketinizden harcayarak müzik dinleme imkanı sağladığının altını çizelim.

Jailbreakli Cihazlar İçin iPhone Müzik İndirme Programları

Eğer iPhone konusunda yeterince yetkin olduğunuzu düşünüyor ve iOS sisteminin çıkartabileceği sorunları kabul ediyorsanız cihazınızı Jailbreak işlemi ile birçok sınırlandırmadan kurtarmanız mümkün. Jailbreak işlemi yapılan cihazlarda direkt olarak iPhone müzik indirme için hazırlanmış programları da gönül rahatlığıyla kullanmanız mümkün.

Musicbox – Cydia aracılığıyla indirebileceğiniz uygulama ile arşivde bulunan bütün müzikleri internet üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Multiclip – Youtube videolarını cihazınıza indirmeye yarayan servis içerisinde dilerseniz yalnızca mp3 olarak da müzik indirmeniz mümkün.

Free Video – Yine bir video indirme programı olan uygulama ile yalnızca ses seçeneğini kullanarak indirmek istediğiniz dosyaları mp3 olarak kaydedebilirsiniz.

Jailbreak Olmayan Cihazlar İçin iPhone Müzik İndirme

iphone müzik indirme

Cihazınızda herhangi bir jailbreak işlemi yoksa maalesef iPhone müzik indirme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değil. iTunes aracı ile müziklerinizi cihazınıza aktarmanız ve bu şekilde kullanmanız gerekiyor ancak siz de kablolar ile uğraşıp saatlerce müzik atmaktan sıkıldıysanız, iPhone’unuza kısa yoldan şu şekilde müzik atmanız mümkün:

Dropbox veya benzeri bir programı PC’nize yükleyerek cihazınız ile PC arasında hızlı aktarım yapabilirsiniz. Böylece iPhone müzik indirme servislerinden herhangi birini kullanmadan da Dropbox’a attığınız dosyaları senkronize ederek cihazınız üzerinden dinleyebilirsiniz.

Cihazınız üzerinden internet bağlantısı olmadan da müzik dinlemeye devam etmek istiyorsanız Dropbox dosyalarını eşitlemeyi ihmal etmeyin. Aksi halde internet bağlantınız kesildiğinde müziklerinize erişim sağlayamıyor olacaksınız.

Bunun dışında Spotify ve Deezer gibi programların ücretli versiyonlarını kullanarak da offline olarak müzik dinlemeniz mümkün.

Bu yöntemler size çok da kolay gelmediyse ve iOS bilginize güveniyorsanız cihazınızı Jailbreak işlemine sokup yukarıda verdiğimiz programlar aracılığıyla kolay bir şekilde iPhone müzik indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, cihazınız üzerinden direkt olarak yükleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri

Finansal anlamda en değerli teknoloji markaları.

35g4

Teknoloji markalarını hepimiz favori olanları biliyoruz halk arasında samsung, iphone gibi markalar bilinir ve bu markaların şüphesizki kalite bakından en iyileri olarak gösterebiliriz. Teknoloji markalarının çok satan cihazları olması ile beraber yıllık ciroları ve kazançları bakımından finansallarını bilmiyoruz. Bunları sisler için araştırdık hangi markalar en değerli ve finansmanları ne kadar onları görücez. Madde madde olarak sıralasak şu şekilde tanımlayabiliriz.

1 – Canon, Japonya (7.5 milyar dolar).
1
2 – Infosys, Hindistan (8.1 milyar dolar).
2
3 – Sony, Japonya (9.5 milyar dolar).
3
4 – Nokia, Finlandiya (10.7 milyar dolar).
4
5- Siemens, Almanya (11.9 milyar dolar).
5
6 – Samsung, Güney Kore (12.1 milyar dolar).
6
7 – Intel, ABD (13.9 milyar dolar).
7
8 – Tencent, Çin (15.1 milyar dolar).
8
9 – Accenture, İrlanda (15.4 milyar dolar).
9
10 – Cisco, ABD (16.3 milyar dolar).
10
11 – Facebook, ABD (19.1 milyar dolar).
11
12 – Baidu, Çin (22.5 milyar dolar).
12
13 – Blackberry, Kanada (24 milyar dolar).
13
14 – SAP, Almanya (26 milyar dolar).
14
15 – Oracle, ABD (26.9 milyar dolar).
15
16 – HP, ABD (35.4 milyar dolar).
16
17 – Microsoft, ABD (78.2 milyar dolar).
17
18 – IBM, ABD (100.8 milyar dolar).
18
19 – Google, ABD (111.4 milyar dolar).
19
20 – Apple, ABD (153.2 milyar dolar).
20

LG G5 Kutu Açılımı ve Yeni Özellikler

Sıfır LG G5 Tanıtımı ve teknik özellikleriyle sizlerle.

20160222_090611_HDR
LG’nin Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımının yapıldığı G5 modeli Türkiye pazarındada çok ilgi görmüştü ve bizlerde bilginize sunuyoruz.
lg-g5-6169
Detaylı inceleme öncesinde modüler tasarımı ve yapısıyla merak uyandıran ayrıcada bazı kitleler tarafından eleştirilen LG G5’i kutusundan çıkarttık ve kutu içeriğinde, sonrasında ise tasarımına yakından göz atıyoruz. LG G5’in detaylı incelemesi öncesinde kutu içeriği ve tasarımı ile sizlere kapsamlı bir tanıtımda bulunuyoruz.

LG G5 Kutu açılımı ve tanıtım videosu.

İphone 7 ve Plus Özellikleri ve Fiyatı

İphone 7 ve İphone 7 Plus Hakkında

Apple’nin tanıtacağı iphone 7 üzerine öok şeyler anltıldı özellikleri konusunda ise ios 10 işletim sistemini kullanacak aynı zamanda ise ios 10 tanıtımıda birlikte yapılacak ve tarihi eylül ayında olması bekleniyor piyasaya çıkması ise kasım ayında olmasıyla konuşmalar geçiyor. İphone 6 ‘yla başlayan serüvenine iphone 7 plus serisi olarak 5.5 inç boyutunda ekrana sahip olacak ama çözünürlüğü hakkında daa net bir bilgi içermyor. İphone 7 plus 2K olması ve tabii 4 K yıda desteklenmesi gerekmektedir ki üst düzey performansta çıkması demek buda 4 çekirdekli işletim sistemi olması anlaına gelmektedir. iPhone 7 fiyatının 749 dolar, iPhone 7 Plus fiyatının ise 849 dolar gibi olacağı söylentiler arasındadır.

İphone 7 ve İphone 7 Plus Full Özellikleri

İphone 7, 12 megapiksel video hareketleri 30 FPS hızı ve 4K çözünürlükte çekim ve aynı zamanda hız konusu 60 FPS olması beklentiler arasındadır. İphone 7 Plus 2 adet kamera 3 kata kadar optikal zoom ve 3D çekim özelliğide kapsamlı olacak yani 360 derecede çekim yapabilecek.İos 10 ve ios x işletim sistemlerinin içinde yüklü olacağı ve 3D touch teknolojisiyle entegre biçimde çalışacak. Pil ise 3.100 mAh ile teni teknoloji lityoum batarya uzun ömürlü ve yüksek amperli olarak üzerine fabrikasyon olarak preslenecek buda bataryanın 5 ve 6 serilerindeki sistemin aynısı sabit batarya geçerli olacak. Daha piyasaya çıkmadan bilinemez fakat efsane apple iphone serilerinin günceli iphone 7 ve Plus samsung galaxy s7 ye rakip olacağı bekleniyor ki zaten iphone avrupanın 1.ci ve kalite olsun kullanım olsun üst seviyelerde durumdadır. Apple A10 yonga seti, PowerVR 8 serisi grafik birimi ve 2 GB RAM olucak.

İphone’nun Şifresi FBI Tarafından Kırıldı

Uzun bir süredir süren Apple ile FBI arasındaki gerginlik bugün gelen haberle noktalandı. FBI uzun uğraşlar sonucu terör olayının kanıtı olan iPhone’un şifresini çözdü. San Bernardino’da 14 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör saldırısında, iPhone 5c modeli kanıt olarak toplanmıştı. Şifreli olan iPhone 5c modeline ulaşmak isteyen FBI, Apple’dan yardım istemiş ancak Apple gizliliğin bir defa delinmesinin büyük sonuçlar doğurabileceğini söyleyip isteği reddetmişti. Apple’ın bu gizlilik odaklı kararından sonra Google ve Microsoft gibi devler de Apple’a destek vermiş ancak McAfee bu kararı çok ağır bir dil ile eleştirmişti.

Apple ile FBI arasında büyüyen gerginlik bugün gelen haber ile sona ermiş gibi görünüyor. FBI bugün iPhone’un şifresini kırdığını ve içerisindeki bilgilere ulaştığını açıkladı. FBI’ın iPhone 5c’deki iCloud dosyalarına erişmek için İsrail menşeli bir firmadan yardım aldığı söyleniyor.

iPhone SE Türkiye’de Satışa Sunuldu

Apple, bugün itibari ile iPhone SE modelinin satışına Türkiye’de başladı. Peki, merakla beklenen 4 inç boyutundaki iPhone SE fiyatı ne kadar olarak belirlendi? Apple, 9.7 inç iPad Pro modelini tanıtmanın yanında 4 inç iPhone modeli isteyenlerin beklentilerini iPhone SE ile karşılamayı başarmıştı. Geçtiğimiz hafta Amerika’da ön siparişe sunulan iPhone SE, bugün itibari ile Türkiye’de de satışa sunuldu. Peki, iPhone SE fiyatı ne kadar?

Apple, iPhone SE ile yüksek fiyat politikasından vazgeçiyor. iPhone SE 16 GB baz model fiyatı 1.999 TL olarak, iPhone SE 64 GB modelinin fiyatı ise 2.399 TL olarak belirlendi. Gümüş, uzay grisi, altın ve roze altın renk seçeneklerine sahip olan iPhone SE, tasarımı ile iPhone 5s ile birebir aynı. Güncellenmiş donanım ile belki de iPhone tarihinde en çok sevilen iPhone 5s tasarımını kullanıcılar ile buluşturan iPhone SE, performans testlerinde en hızlı telefon olarak listelerin başında yer alıyor.
se2

iPhone SE; 4 inç ekran, Apple A9 işlemci, 2 GB RAM, NFC çipi, Live Photos ve 4K video kayıt destekli 12 Megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kamera, 1.642 mAh kapasiteli batarya ve 16 ve 64 GB depolama seçenekleri ile geliyor.