iphone_6_and_6_plus_rear_camera_hero

iPhone Pazar Payının Yarısını Elinde Tutuyor

Tech Kafa 25 Oca 2015 iOS  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yapılan pazar araştırmaları Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki iPhone başarısını gözler önüne serdi.

2014 yılının son çeyrek döneminde gerçekleştirilen araştırmaya göre, iPhone pazarın yarısını elinde tutuyor. Şükran Günü, ve yeni yıl tatillerinin de etkisiyle, teknolojik cihaz satışlarının arttığı son çeyrekte, aktif hale getirilen cihazların yarısının iPhone olduğu belirlendi.

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından yapılan araştırmaya göre, Apple’ın son çeyrekte yaptığı iPhone 6 ve 6 Plus çıkışı büyük bir başarı getirdi. Apple bu çıkış sayesinde Samsung satışlarını ikiye, LG satışlarını ise beşe katlamış durumda. Diğer markalar ise bu kadar yükseğe bile çıkamıyor.

iphone

CIRP kurucu ortaklarından birisi olan Josh Lowitz yaptığı açıklamada “Apple’ın 2014 çıkışı tam bir başarıydı. Sadık Apple kullanıcılarının %86’sı eski iPhone cihazlarını yenileri ile değiştirdi. Samsung kullanıcılarının %25’i ve LG kullanıcılarının %18’i ise telefonlarını daha sonra iPhone cihaza geçiş yaptı.” diyor.

CIRP araştırmaları az sayıda kullanıcıyı içeren bir örneklem grubunu kapsadığı halde, Amerika genelindeki satışlar da Apple’ın büyük başarısını gösteriyor. Apple geçtiğimiz yıl yaptığı ciroyu 27 Ocak tarihinde açıklayacak.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
S Health - Sağlık Uygulaması indir
S Health – Sağlık Uygulaması indir
siri dil değiştirme
iOS 10 Siri Dil değiştirme
ios-10 ne zaman çıkacak
iOS 10 yenilikler ve çıkış tarihi
iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?
iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir