iPhone’da Depolama Kapasitesi Artıyor

Tech Kafa 01 Tem 2015 Donanım  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüzün taşınabilir mobil dünyasında depolama alanında 16 GB gibi küçük seviyede kalan iPhone modelleri nihayet yeni cihazlarla daha fazla depolama alanına kavuşacak.
Apple firmasının akıllı mobil telefon modeli olan dünyaca ünlü iPhone’larda bir çok piyasada tutunmuş modelde maksimum 16GB depolama alanı kullanıcılara sunulur. Sunulan bu cihazlardan hemen sonra 64GB ve 128GB kapasiteli versiyonları piyasaya sürülerek daha üst düzey seviyede tutulur. Piyasaya çıkar çıkmaz ilk alınan iPhone telefonlarda hususuyla artırılamayan maksimum 16GB depolama alanına sahip prototip kullanıcılar bu daralan ambarlama alanından bir müddet sonrasında epeyce şikayet ederler.

Bir kısmını iPhone’un işletim sistemi olan iOS’un depolama alanını kullanması, daha sonrasında ise indirilen data ve oyunlar, çekilen gösterici ve videolar ile pek uzun sayılamayacak bir zaman geçmeden epeyce dolan hafıza hayati durumlar yaşatarak kullanıcıları sinirden sinire sokar. Hatta bazı zamanlar indirilmeye sunulan iOS 8.4 güncellemesinin istediği yetersiz boş olan yüzünden bazı kişiler iOS 8.4’e geçmekte zorlanabilir.  iOS 9’un isteyeceği tahmini ortalama 5 GB boş disk alanı kullanıcıları bu güncellemeyi nasıl alacakları yönünde çokça düşündürmekte.

iPhone’da Depolama Kapasitesi Artıyor

Bunun neticesinde ortaya çıkan sıkıntıyı Apple söylentilere göre çıkarıp takılabilir MicroSD kart desteği entegre etmediği için 16GB modellerinden vazgeçerek bu sorunu top yekun çözüme ulaştıracak.

Aslında bu vazgeçme olayı dediğimizde Apple’ın sadece 64GB ve 128GB depolama alanı sunan modelleri çıkaracağına inanmayın. 16GB modeline 16GB daha boş depolama alanı ekleyerek 32GB’a yükseltecek olan iPhone böylece büyük olasılıkla iPhone 6S modelinde 32GB, 64GB ve 128GB gibi büyük depolama alanı sunan modelleri ile karşımıza çıkacak.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
siri dil değiştirme
iOS 10 Siri Dil değiştirme
ios-10 ne zaman çıkacak
iOS 10 yenilikler ve çıkış tarihi
iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?
iPhone bildirimleri kapatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir