IŞİD, Android Üzerinden Mesajlaşacak

15 Oca 2016 Android  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Terör örgütü IŞİD’in, örgüt içerisindeki konuşmalarını gizli bir şekilde gerçekleştirebilmek için Android uygulaması geliştirdiği söyleniyor. Peki, IŞİD neden Android’i seçti?

Telegram üzerinden iletişimi sağlayan terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), Paris saldırısından sonra sosyal medya mecralarının dikkatini çekmiş ve terör örgütünün mesajlaşmasına çanak tutan servisler/kanallar kapatılmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

IŞİD‘in haberleşme kanallarının kesilmesi terör örgütünün farklı alanlara yönelmesine neden oldu. Fortune’un haberinde Ghost Security şirketine göre IŞİD, gizli bir şekilde mesajlaşmayı sağlamak için Android platformunu tercih edecek. Peki, IŞİD tercihini neden Android‘den yana kullanıyor?

 

Bunun sebebi ise çok basit. Android telefon piyasasında 100 doların altında onlarca telefon bulunuyor. Terör örgütü muhtemelen masrafa girmemek için ucuz Android telefonları tercih edecek. Android platformunun tercih sebebinin ise, Google Play Store yani mağaza dışı APK. uzantılı uygulamaların kolayca kurulabilmesi olarak gösterebiliriz.

Amacı açık kaynaklı olup yeniliklere ev sahipliği yapmak olan Android, bu tarz gruplar tarafından kötü amaçlar için kullanılabiliyor.

IŞİD neden iOS’i seçmiyor?

iOS‘te mağaza dışı uygulama yüklemek mümkün değil. IŞİD, mesajlaşma uygulamasını App Store onayı için gönderdikleri zaman muhtemelen uygulama yayınlanma onayını almayacak.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
S Health - Sağlık Uygulaması indir
S Health – Sağlık Uygulaması indir
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir
One plus 3 ne zaman çıkacak ve özellikleri
One plus 3 ne zaman çıkacak ve özellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir