Kendini İmha Eden Telefonlar Geliyor

Tech Kafa 22 Ara 2014 Haberler  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Filmlerde gördüğümüz kendi kendini yok eden cihazlar yakında gerçek olacak.

2014 yılı içerisinde Blackphone telefonlar ile dikkatleri çeken telefon güvenliği bir adım daha ileri taşınıyor. Boeing ve Blackberry tarafından yeni cihazlar ile verileriniz tamamen güvende olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Reuters tarafından yayınlanan bilgilere göre, iki şirketin ortak geliştirdiği telefon hükümetler ve yüksek güvenlikli şirketlere özel olarak hazırlanıyor. En önemli özelliği ise, dışarıdan yapılan müdahaleler durumunda kendini imha etmesi.

Normal açma kapama işlemlerinin haricinde herhangi bir fiziksel müdahele durumunda cihazın güvenliği devreye giriyor. Bu imha mekanizması (filmlerdekilerin aksine) kendini patlatma şeklinde olmayacak. Cihazın korunmalı kasası zorlandığı takdirde, içerisinde bulunan tüm verileri silerek kullanım dışı kalacak şekilde oluyor.

Şu anda telefonun teknik detayları hakkında herhangi bir bilgi yok. Ayrıca son kullanıcı için ne zaman satışa çıkarılacağı da henüz belli değil. Bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre cihazın potansiyel müşterilere sunumları başlamış bile.

Görevimiz Tehlike gibi filmlerden hatırladığımız bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir