zettabayt

Küresel İnternet Trafiği 1 Zettabaytı Geçti

06 Şub 2016 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Cisco tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 yılındaki küresel internet trafiği bir zetttabayt boyutunu aştı. Son beş yılda tam 5 kat artış gösteren bu grafik artmayada devam ediyor. Bahsi geçen konunu rakamı ise bir zettabayt, bir trilyon gigabayta eş değer oluyor.

Bu boyut diğer bir anlatım ile 667 trilyon film ve 152 milyon yıl boyunca izlenebilecek bir video boyutuna eş değer anlamına geliyor. Ayrıca 1 zettabaty 1,000,000,000,000,000,000,000000 bayt ile eşit anlama geliyor. Cisco firmasının açıklamasına göre mobil veri kullanımının hızla artmasından dolayı 2020 yılında bu rakamlar ikiye katlanacak ve her yıl mobil verideki kullanım oranı %57 olarak artmakta. Tabi en çok etmen olan neden ise geniş bant kullanımı.
2

Hızla artan internet trafiği beraberinde çevrimiçi video hizmetlerine yönelik yapılan altyapı çalışmalarını arttırdı. Veriye susamış olan video akışı kullanılan verinin %41’ini elinde tutuyor. 2019’da bu oranın %54’e yükselmesi bekleniyor.
PC’nin veri kullanımındaki yeri ise yarından az. TV, akıllı telefonlar ve tabletlerin kullandığı veri PC’yi geçmiş durumda.

teknoloji hattı
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir