LG G4’ünüzü Nasıl Kullanıma Hazırlarsınız

11 Tem 2015 Android  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

LG’nin yazılım konusunda işleri halletme şekli Android sektöründeki diğer rakipleri ile çok da benziyor sayılmaz, bu sebeple gıcır gıcır bir LG G4 aldığınızda karşılaşacağınız şeyler size eski telefonunuza göre biraz farklı görünebilir. Kullanıma hazırlama süreci neredeyse tamamen zararsız, fakat bu deneyimi mümkün olduğu kadar zararsız atlatmak için bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Hazırsanız başlayalım.

1- LG G4’ünüzü Bir Ağa Bağlama

lg-connectivity

G4’ünüzün sizden yapmanızı isteyeceği ilk şey bir ağa bağlandığınızdan emin olmak. Mobil sağlayıcınızdan aldığınız SIM kartınızın halihazırda cihazınızın içinde takılı olduğunu varsayarak bu etapta yapmanız gereken tek şey bir ağa bağlandığınızı onaylamak olacak. Eğer kullanıma hazırlama sürecini WiFi üzerinden yapmayı tercih ederseniz -ki bu uygulamaların senkronize edilme ve indirme işlemini mobil veriyi kullanmadan yapacağınız anlamına gelir- yapmanız gereken tek şey mobil veriyi kapatarak WiFi’ı açmak ve bir ağa bağlanmak.

2- Google Hesabınıza Giriş Yapma ya da Oluşturma

lg-signin

facebook müşteri hizmetleri

Google hesabınız Android deneyiminizin merkezidir. Eğer daha önce bir Android telefon kullanıyorsanız ve Google hesabınız varsa, eski telefonunuzdaki bilgileri G4’ünüze aktarmak için bir seçeneğiniz de var. Bu işlem çabuk ve şayet email gibi birden fazla hesabınızı telefon üzerinden kullanıyorsanız sizi tüm uygulamalara üyeliğinizi teker teker girmekten kurtarıyor. Tek yapmanız gereken eski telefonunuzdan Yakın Alan İletişimi’ni (NFC) aktifleştirmek ve LG G4’ün arkasındaki tuşa basmak. Küçük bir sinyal sesi ile beraber hesabınız için kaydedilen tüm şifrelerin eklenip eklenmeyeceği sorusuna evet dedikten sonra tüm hesaplarınız kullanıma hazır olacak.

Eğer NFC kullanmaya imkanınız ya da Google hesabınız yoksa manuel olarak oturum açmak ya da yeni bir Google hesabı oluşturmak zorunda kalacaksınız. Hesap oluşturma süreci de oldukça hızlı ve Google size şifre seçmekten kişisel bilgilerinizi girmeye kadar eşlik edecek.

3- G4’ünüzü Kişiselleştirme

lg-personalize

Bu cihaz size ait, bu da demek oluyor ki bu durumu dünyaya ilan etmenizin zamanı geldi. G4’ünüz çalınma ya da kaybolma tehlikesine karşı tam isminizi girmenizi isteyecek, daha sonra ise cihazınızın güvenliğini sağlamak için ekran kilidi ya da PIN kodu girmenizi isteyecek. Bu oldukça basit bir süreç, özellikle eğer ekran kilidini basit bir şekilde ayarladıysanız.

4- Şartları Kabul Etme

lg-legal

Kilit ekranına gelmeden önceki son işlemde Google ve LG’nin sizin tiklemenize ihtiyaç duyan küçük kutucukları olacak. LG’nin kutucuğu Kullanıcı Lisans Anlaşması için, yani uygulamaları nasıl kullanacağınız gibi detaylarla ilgili. Google ise sizden yer bildirimi servisleri ile ilgili bir kutucuk işaret ediyor. Bu kutucukları da tikledikten sonra hiçbir engeliniz kalmıyor.

Kaynak: Android Central

teknoloji hattı
Etiketler:
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
S Health - Sağlık Uygulaması indir
S Health – Sağlık Uygulaması indir
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir
One plus 3 ne zaman çıkacak ve özellikleri
One plus 3 ne zaman çıkacak ve özellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir