marsön

Mars’a Adınızı Yazdırın (Çekiliş Yok)

20 Ağu 2015 Teknoloji  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

NASA’nın Mars’a göndereceği astronotlardan olmak için geç mi kaldınız ? Üzülmeyin, NASA size InSight Lander ile yeni bir şans veriyor.

Adını Mars’a yazdım yarim…

NASA’nın Mars görevi için eğitilen 100 finalistten biri değilseniz büyük ihtimalle hiçbir zaman kızıl gezene ayak basamayacaksınız. Ama NASA büyük bir nezaket örneği göstererek size de -en azından ruhen- Mars’a adım atma fırsatı sunuyor.

InSight Lander görevinin biletlerinden biri.

InSight Lander görevinin biletlerinden biri.

NASA’nın yeni uzay görevinde InSight Mars Lander uzay aracına bir silikon mikroçip içerisine katılım yapan herkesin adı yazılacak ve uzay aracı Mart 2016’da yola çıkacak. 8 Eylül tarihine kadar gönderilen isimler Mars’a ayak basma fırsatına sahip olacak.

InSight Lander aslında bir matkap. Gezegenin derinliklerini kazmak için görevlendirilen ilk uzay aracı. Nasa’nın bu görevdeki amacı ise gezegenin iç katmanlarını incelemek ve gezegen hakkında daha detaylı bilgi edinmek. Görevin ilerleyişi ise NASA’nın websitesi üzerinde yayınlanacak.

Bu NASA’nın isimlerinizi uzaya gönderebilmeniz için sunduğu ikinci fırsat. NASA 2014 yılında Orion göreviyle birlikte insanların isimlerini uzaya gönderebilmesi için bir bilim programı başlattı. 1,38 milyon insan ilk fırsatta yerlerini aldı ve isimleri çoktan dış uzaya erişti.

NASA’nın isim programlarına kayıt olan herkes sanal bir ödül puanı kazanıyor ve katıldığı her görevde isminin katettiği toplam uzaklık ile başardığı görevleri görebiliyor.

InSight Lander’ın Mart 2016’da fırlatılması ve 28 Eylül 2016’da Mars’a iniş yapması bekleniyor. Henüz biletinizi almadıysanız buraya tıklayabilirsiniz.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
gopro-hero-4-ses-sorunu
GoPro Hero 4 ses problemine çözüm
Flight Radar24 uçak takip sistemi
Flight Radar24 uçak takip sistemi
blackberry-hamburg-modeli
BlackBerry Hamburg Teknik Özellikleri Nasıl Olacak ?
bukulebilir-telefon
Dünyanın İlk Bükülebilir Telefonu

“Mars’a Adınızı Yazdırın (Çekiliş Yok)” üzerine 2 yorum

  1. Kerem diyor ki:

    adamın adı Mariella Moon 😀

  2. Kerem diyor ki:

    adamın adı Mariella Moon 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir