Microsoft Azure Uygulaması

Tech Kafa 25 Mar 2015 Microsoft  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft şirketinin Azure uygulamasından mutlaka ki haberiniz olmuştur. Azeri adlı projenin ne olduğu ayrıntılı bir şekilde sunulmuştu. Proje halinde olan Azure uygulaması geçtiğimiz gün hayata geçirilerek bütün geliştiricilere sunuldu.

Azure uygulaması ekstra bir ek programa gerek kalmaksızın geliştiricilere destek sağlaması için geliştirilen ve sistemde gerekli olan alt yapıyı oluşturulmasına imkan tanıyan bir uygulama. Ayrıca Azure uygulaması bir çok farklı uygulama alanlarını tek bir merkezde toplayarak, geliştiricilere pratik bir şekilde sunmayı da amaçlıyor.

Microsoft’un Program Yönetim Başkanı Omar Khan yaptığı açıklama ile, işletmelerin müşteri çekmek için devamlı olarak farklı ve değişik yollar aradığını ve kendi sistemlerini kullanmakta olan müşterilerine ve çalışanlarına daha iyi imkanlar sunmak istediklerini belirtirken, uygulanan bu sistem ile bunu talep eden işletmelere son derece uygun olduğunun da altını çizdi. Bu sistemle oluşturulan ortamın değerinden ve öneminden dem vuran Omar Khan, geliştiricilere daha detaylı ancak son derece basit bir platform hazırladıklarını belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft Azure Uygulamasının Dört Bileşeni

1. Web Uygulamaları:

Kurumsal düzeyde yer alan uygulama sağlayan geliştiricilere web uygulaması konusunda yardımcı oluyor. Ayrıca içinde yer alan bir çok dil özelliği sayesinde de uygulamaları pek çok farklı dilde de yapılmasına olanak tanıyor.

2. Mobil Uygulamalar:

Azure uygulaması bu programlamayı mobil uygulamalar üzerinde de yapılmasına olanak sağlıyor. Özellikle de çoklu platform ortamında uygulanacak olan sistemler iOS, Windows ve Android uyumlu olacak şekilde hazırlandı ve tek bir merkez üzerinden yapılabilecek.

3. Logic Apps (Mantıksal Uygulamalar):

Geliştiricilerine işlemlerini uygulayabilecekleri program arayüzü olan API genelinde yapma olanağı sağlıyor.

4. API Uygulamaları:

Geliştiricilere API bulmalarını, kontrol etmelerini ve barındırmalarını sağlayarak, kolaylık sunuyor.

Microsoft şirketinin Azure uygulaması ile geliştiriciler bütün bu birbirinden farklı ve karmaşık olan şeyleri tek bir merkez üzerinden sunmayı hedeflerken, özellikle de çoklu çalışılan sistemlerde her uygulamayı tek bir alanda toplamak en büyük becerisi olacak.

Azure uygulaması geçtiğimiz gün geliştiricilere sunuldu ve kısa zamanda da yeni özellikleri de uygulamaya eklenecek.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler
Advanced SystemCare 9 Pro Hakkında
HP Pavilion X2 10-K000NT 2 si birarada

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir