Microsoft Çevirmen Uygulaması Yayında!

09 Ağu 2015 Akıllı Telefon  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Perşembe günü Microsoft, Google’la aşık atacağı çevirmen uygulamasını Ios ve Android için eşzamanlı olarak yayınladı. Microsoft Translator adını alan uygulama pek çok özelliğe sahip. Cihaz akıllı telefonlarla ve tabletlerle çalışabilmesinin yanısıra Android Wear kullanan akıllı saatler ve Apple Watch ile de çalışıyor.

Uygulamada çevirilmesini istediğiniz metni yazmanın yanısıra sesli olarak da söyleyebilirsiniz. Uygulama sizin için diğer dile çeviriyi yapacak, ekranda gösterecek ve isterseniz otomatik olarak seslendirecek. Şimdiden 50 farklı dili destekleyen uygulama seyahatlerde sıkça kullanılacak gibi görünüyor.

Şirket zaten çeviri desteğini web sitesi Bing üzerinden,Windows Phone yerleşik uygulamalarından ve Windows 10 masaüstü programından sunuyordu. Ayrıca skype üzerinden de bir çeviri hizmeti sunuyor. Lakin Microsoft Translator’un Android, İos ve taşınabilir saatlerde çalışması şirket için bir ilk.

facebook müşteri hizmetleri

miciç

Bu yeni uygulamayla Microsoft, Google’ın topraklarına giriyor. Arama devi uzun süredir Android, IOS ve web üzerinden çeviri hizmeti sunuyor. Google’ın mobil çeviri uygulaması ise çok daha gelişmiş durumda. Kameranızla bir tabela, kitap sayfası ya da başka bir yazılı materyale tuttuğunuzda onu istediğiniz dile çevirebiliyor. Fakat Google’ın uygulaması yalnızca 27 dili sesli karşılıklı olarak destekliyor ki bu rakip uygulamanın yarısı kadar. Ayrıca Google kendi çıkardığı Android Wear sistemi için henüz hiçbir çeviri uygulaması çıkartmadı. Bu durum Microsoft’a avantaj sağlıyor.

Apple Watch üzerinden anlık olarak 50 dilde karşılıklı sesli çeviri yapabiliyorsunuz ve nerdeyse tamamen doğru sonuç veriyor. Ayrıca tüm çeviri ve ayarlarınız telefonunuzla anlık olarak senkronize oluyor.

teknoloji hattı
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
İPhone' da android kullanmak
İPhone’ da android kullanmak
Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı
Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

“Microsoft Çevirmen Uygulaması Yayında!” üzerine 4 yorum

 1. Abdulbaki Dursun dedi ki:

  Bu ne zamandan beri var ben PC de bile 3-4 aydır kullanıyorum 😀 Bing Translator

  1. Eren Erkan dedi ki:

   Dostum Microsoft Translator mobil ve giyilebilir cihazlar için 6 Ağustos’ta çıktı. Bing ise yıllardır var olan bir sistem.

 2. Abdulbaki Dursun dedi ki:

  Bu ne zamandan beri var ben PC de bile 3-4 aydır kullanıyorum 😀 Bing Translator

  1. Eren Erkan dedi ki:

   Dostum Microsoft Translator mobil ve giyilebilir cihazlar için 6 Ağustos’ta çıktı. Bing ise yıllardır var olan bir sistem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir