Lumia

Microsoft, Lumia Satışlarından Memnun Değil

24 Eki 2015 Akıllı Telefon  1
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nokia’nın mobil tarafının Microsoft’a satılmasının ardından Lumia adını alan mobil seride satış rakamı anlamında düşüş yaşanıyor. Lumia markası bir süredir mobil piyasada bulunmasına rağmen hala istenilen satış rakamları ve sıralamaya ulaşmış değil. Son olarak şirketten gelen açıklamaya göre raporlar hiçde iç açıcı değil. Lumia serisi çıktığından beri gerek genel konsepti gerekse işletim sistemi anlamında fazla ilgi görmediğinden bu durum satışlarınada olumsuz etkiye sebep oldu.

Bu modellerde kullanılan Windows işletim sisteminden dolayı az ilgi görmesi düşünülen sisteme güncelleme ile Windows 10 işletim sistemi getirilecek ve satış anlamında hareket beklenecek. Microsoft yaptığı açıklamada Lumia 950, 950 XL ve 550 modellerine Windows 10 Mobile verecekken, başka firmalarda tablet ve akıllı telefon cihazlarına güncellemeyi yollayacak. 2015 yılı 3.çeyrek raporlarına göre Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarındaki toplam satış rakamı 5.8 milyon adet. Oldukça düşük kalan bu rakam firmanın canını sıkmış durumda.

lumia iç

Geçtiğimiz yıldaki 3. çeyreğe göre 9.3 milyon satış gerçekleştiren Microsoft, 2015 yılı 3. çeyreğinde ise 8.4 milyon Lumia cihazı satmayı başarmış durumda. Satış rakamlarının yanı sıra Androdi’e göre marketteki uygulama ve oyun azlığıda buna en büyük nedenlerden biri olarak gösteriliyor. Bakalım verilecek olan Windows 10 güncellemesi ile 4.çeyrekde açıklanacak olan raporlarda değişiklik olacakmı göreceğiz. Gelecek olan Windows 10 Mobile güncellemesi ve market üzerinde yapılacak olan uygulama ve oyun iyileştirilmesi yapılırsa satış rakamlarında iyileşme olabilir diye düşünüyoruz. Ayrıca marketteki az uygulama sayısı kullanıcıların en büyük şikayetlerinden bir tanesi olarak gözüküyor.

teknoloji hattı
Windows 10 Creators Güncellemesi
Windows 10 Creators Güncellemesi
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
apple-android
İPhone’ da android kullanmak
cin-mali-ayarlar
Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir