Microsoft’tan Hindistan Atağı

11 Eyl 2015 Akıllı Telefon  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sisteminin son sürümünü piyasaya sunmaya hazırlanırken, bir yandan da Hindistan’da piyasaya sürmeyi planladığı yeni Windows Mobile telefonları için bir tanıtım organize etmeye çalışıyor.

Economic Times’tan gelen haberlere göre bu hamlenin sebebi Microsoft’un Hindistan’da ki pazar payının %4.1’den %3.2 oranına düşmesi. Yazılım devi Microsoft bu gerilemenin ardından toparlanma sürecini hızlandırmak için düğmeye bastı.

4

Şu anda Microsoft’un dual-band 4G teknolojisini destekleyen yalnız bir cihazı bulunuyor ve bu cihaz Lumia 638 model akıllı telefonu. Yazılım güncellemelerinin gelmesi ile birlikte 4G özelliği sonunda akıllı telefonlar için etkinleştirildi.

5

Fakat en büyük problem telefonların sadece FDD-LTE bandını destekliyor olması. Çıkan dedikodulara göre piyasaya sürülecek orta segment akıllı telefonlar hem 4G’yi hem de TDD ve FDD teknolojilerini destekleyecek.

3

Yeni modellerin 11 Kasım tarihinde Hindistan’ın merkezi Diwali’de düzenlenecek geleneksel ışık festivali kapsamında antik bir kutlamayla pazara sunulması bekleniyor.

2

Geçtiğimiz gün Hindistan’ın yerel firmalarından birisinin 78 dolara akıllı telefon satacağı haberini şurada duyurmuştuk. Bakalım Microsoft’un bu hamlesi rakipleri karşısında başarıya ulaşabilecek mi?

teknoloji hattı
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
İPhone’ da android kullanmak
Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı
Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir