windows 10 güncelleme

Microsoft’tan Yeni Windows 10 Güncellemesi

28 Ağu 2015 Microsoft  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 10 servis şeklinde işleyen bir isletim sistemi. Veya sadece alt katları tamamlanmış bir bina da diyebiliriz. Microsoft geliştiricileri hala yeni katların inşasına devam ediyor.

Microsoft dün Windows 10’un yeni önizleme sürümünü yayınladı. Yeni güncelleme ile bağlam menülerini, (yabancı geldiyse şöyle diyeyim: hani sağ tıklıyoruz ya herhangi bir yere,işte orada çıkan menüler) tema sistemini ve Microsoft Geribildirim sistemi geliştirildi. Ayrıca her zaman olduğu gibi yine hata düzeltmeleri de güncellemede yerini aldı.

Gelişmiş bağlam menüleri güncellemedeki her şeyden daha önplanda bulunmakta. Microsoft sözcüsü, menülere “modern bir görünüm ve his.” verdiklerini düşünüyor. Test sürümünü kullananlar ayrıca işletim sisteminin genelinde daha birleşik bir ışık ve karanlık bir tema belirleyebilecek, ancak şirket bu sürümdeki hiçbir şeyin henüz final aşamasında olmadığını belirtti.

Yeni yan bağlam menüleri.

Yeni yan bağlam menüleri.

Güncellemeyle birlikte Microsoft Edge de birkaç iyileştirmeye kavuştu. Bunlar:

  • İmleç kilidi(fare kilidi)
  • Arttırılmış uzunluklar ve genişlikler (nereyi kapsadığı hakkında bir bilgim yok)
  • Çerçeve karşılaştırma modları
  • Öğeler
  • Birkaç küçük düzeltme

Son olarak Windows Geribildirim uygulaması yeni bir özelliğe kavuştu. Artık geribildirimlerinizi Windows Paylaşım destekleyen herhangi bir uygulamada paylaşabilirsiniz ya da direkt bir linki kopyalayarak istediğiniz her yere yapıştırabilirsiniz. Böylece Windows 10 kullanıcılarının gönderdiği veriler diğer kullanıcılarla ve Microsoft mühendisleriyle daha kolayca paylaşılabilecek.

Göründüğü gibi Windows 10 hala kararlı bir sürüme ulaşamamış görünüyor. Ancak şirket erken yayınlama konusunda yaptığı hatayı telafi etmeye çalışıyor.

teknoloji hattı
Windows 10 Creators Güncellemesi
Windows 10 Creators Güncellemesi
windows_10_sistem_gereksinimleri
Windows 10 Sistem Gereksinimleri
Windows 10 hızlandırma 0
Windows 10 Nasıl Hızlanır?
dosyalari sifreleme
Windows 10′ da dosya ve klasörleri şifreleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir