Minecraft PE Server Kurma Resimli Anlatım

facebook müşteri hizmetleri
Minecraft PE Server Kurma Resimli Anlatım
4.5 - 2 OY

Pek çoğunuz da Minecraft PE’yi Wi-Fi üzerinden arkadaşlarıyla oynamıştır. Ama çoğunuz bilgisayardaki gibi Serverlar kurmayı bilmiyorsunuzdur. İşte bu yazımızda Minecraft PE server kurma ve bu serverlara nasıl plugin yüklenir bu konulara değineceğiz.

Hangi Uygulamalara İhtiyacımız Var

Minecraft PE server kurmak için iki tane uygulamaya ihtiyacımız olacak. İlki PocketMine – Mp for Android. Bu uygulama Serveri kurma, Pluginler yükleme ve serverin hertürlü ayarını yapmamızı sağlayan serverin admin arayüzü olarak da adlandırabileceğimiz uygulama. PocketMine – Mp for Android’i indirmek için tıklayın

İkinci uygulamamız ise MCPE Servers. Bu uygulama kurduğumuz serveri yayınlamaya ve diğer oyuncuların servere girebilmesini sağlamakta. MCPE Servers’i indirmek için tıklayın

Minecraft PE Server Kurma Adım Adım Resimli Anlatım

1) Öncelikle PocketMine – Mp for Android’i açıp 5-10 saniye bekliyoruz. O sırada kendi dosyalarını sisteme kuruyor çünkü. Ondan sonra gelen seçim ekranında “Soft (recommended)”e tıklıyoruz.

Minecraft PE Server Kurma - 1-1

2) Bu işlemden sonra gelen pencere sizin Serverın ayrıntılarını düzenlemeniz için yapılmıştır. Buradan Server’ın ismini, açıklamasını, günlük mesajını, sınır oyuncu sayısı gibi ayarları yapabilirsiniz. Burada herhangi bir önerimiz yok kendi isteğinize göre yapıp “Save” butonuna tıklayın.

Minecraft PE server kurma-2

3) Gelen pencerede isterseniz “Start Server” butonuna tıklayarak serveri başlatabilir, sağ üstteki seçeneklerden “Properties Editor”e girerek Server’ın ayarlarını değiştirebilirsiniz ya da “Plugins” sekmesinden plugin yükleyebilirsiniz.

Minecraft PE server kurma - 3

“Minecraft PE Server Kurma Resimli Anlatım” için 13 cevap

  1. Hocam ilk yaptigimda girdim ama bi 10dk sonra atti artik hic giremiyorum ve server stoplaniyor bi yardim edermisin

  2. Hocam ilk yaptigimda girdim ama bi 10dk sonra atti artik hic giremiyorum ve server stoplaniyor bi yardim edermisin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir