lego-worlds

Minecraft’a Rakip LEGO’dan Geldi; LEGO Worlds

02 Haz 2015 Genel  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Minecraft‘ın yarattığı çılgınlıktan hepiniz haberdarsınız, bunu anlatmaya gerek yok. Yepyeni bir tür doğuran, bazı ülkelerde okullarda eğitim amaçlı kullanılırken bazı ülkelerde de yasaklanma tehlikesi altına giren(!) Minecraft rakipsiz olarak görünüyordu. Ancak “blokları üst üste koyarak yapı oluşturma” temelli işlerin ağababası olan LEGO, LEGO Worlds‘ü ortaya çıkararak Minecraft‘a rakip oldu.

Her ne kadar rakip desek de Mojang ve LEGO tabii ki birbirirlerine rakip değil; aksine LEGO son bir yıldır Minecraft temalı setler üretiyor. Fakat bu da LEGO‘ya yetmemiş olacak ki, kendi sandbox oyunu LEGO Worlds‘ü Steam‘den erken erişim ile yayınladı. Bunu yadırgayacaksanız belirtelim, Minecraft neredeyse 2 yıl boyunca beta sürümünde oyunculara hizmet verdi.

Şimdi LEGO Worlds‘ü Minecraft‘tan ayıran özellikler nedir? Öncelikle onlara girelim. İlk olarak oyunun birinci şahıs bakış açısından oynanmadığını belirtelim. Oyun üçüncü şahıs bakış açısı ile oynanıyor ve bu sayede yönlendirdiğimiz LEGO minifigürünü görebiliyoruz. İstediğimiz gibi kişiselleştirebildiğimiz minifigürümüzü istediğimiz şekilde yönlendirerek kendi LEGO tasarımlarımızı yapıyoruz.

Oyunda tıpkı Minecraft‘ta olduğu gibi “mob’lar” ve hayvanlar mevcut. Henüz bu hayvanların oyuna etkisi ne olacak belli değil ancak mob’ların neler yaptığını söylememize gerek yok sanırım, hepiniz bir kere olsun oynamışsınızdır sonuçta.

LEGO Worlds‘de ayrıca yer şekillerini de kendimize göre değiştirebiliyoruz. İstersek koca koca dağlar dikebilir, istersek de kendi yaptığımız araçlar ile onları yıkabilir, alanı düzleştirebiliriz. Her şey size bağlı.

Oyun şu an ilk paragrafta da belirttiğimiz gibi şu an Steam üzerinden erken erişimde. Steam sayfasına buradan girerek oyunu 24 lira karşılığında erken erişim ile satın alabilirsiniz.

teknoloji hattı
Grand Theft Auto Vice City Guide hileleri
Grand Theft Auto Vice City Guide hileleri
strado-navigasyon-kullanimi
STRADO navigasyon cihazı özellikleri
trooper-navigasyon
Trooper navigasyon sistemi ve özellikleri
galileo-navigasyon
Galileo navigasyon kurulumu ve özellikleri

“Minecraft’a Rakip LEGO’dan Geldi; LEGO Worlds” üzerine 2 yorum

  1. Bedirhan ? diyor ki:

    güzelle benziyor

  2. Bedirhan ? diyor ki:

    güzelle benziyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir