Motorola’dan Erken Güncelleme

12 May 2015 Akıllı Telefon  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz zamanlarda Google tarafından Lenovo firmasına satılan Motorola, 2014‘de satışa çıkarttığı modelleri için Android 5.1 güncellemesini vereceğini bildirdi. Güncelleme konusunda önde olan Android One, General Mobile 4G ile Türkiye’ye giriş yaptı. Detaylar haberimizde. Motorola son zamanlarda mobil platformda yükselişte diyebiliriz. Ayrıca google’dan transfer ettiği yazılım mühendisleri sayesinde Android ekosisteminde güncelleme konusunda hızını arttırmış diyebiliriz.

Android güncellemesini hızlı verme konusunda başlarda yerini şimdiden aldı bile. Yeni model telefonları Moto E 2015 ve Moto G 2015’te bu bağlamda Android 5.0 güncellemesini alan ilk ürünler oldu. 2015 model LG G4 kutusundan Android 5.1 ile çıkıyor, fakat güncelleme sayılmaz. Google’ın cihazı nexus’tan sonra Android 5.1 güncellemesini alan ilk firma Motorola olacak. Motorola, Moto X ve Moto X Prue Edition modelleri için Android 5.1 güncellemesini dağıtmaya başladı. Android 5.0.2 güncellemesi sonrası ciddi stabilite sorunu yaşayan Moto G ve Moto X sahipleri ise Android 5.1 güncellemesi için pekte umutlu olmamalılar.

Fakat ve lakin Moto X‘te kullanılan Snapdragon S4 platformunun ve Android 5.x sürümünde ciddi anlamda zorlandığını belirtelim. Bu zorlanmalar karşısında güncellemenin geleceği konusu pekde kesinlik kazanmış değil. Diğer yandan İOS eski cihazlarına bile 4 yıl destek sağlarken, bu rakam Android’de 1.5 yıl destek sağlaması bazı kullanıcılar için eleştiriye açık bir konu olmuş diyebiliriz. Bakalım motorola özellikle erken güncelleme konusunda atılım yaparken piyasadaki satış değerleri ve durumu hangi noktada olacak.

teknoloji hattı
Etiketler:
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
İPhone’ da android kullanmak
Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı
Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir