nexus 6

Nexus 6’nın Gizli LED Işığı Bulundu

Tech Kafa 25 Kas 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nexus 6‘nın bütün güzelliklerinin yanında uyarı için bir LED ışığa sahip olmaması kullanıcılar da hayal kırıklığı yaratmıştı. Ama başka bir kullanıcının Nexus 6‘da bulduğu LED ışık tamamen herkes için sürpriz oldu.

XDA Developers’taki bu kullanıcının çok renkli LED ışığın üst hoparlörde yer aldığını bulması ise tamamen tesadüf sonucu oldu. Forumlar da JMUT takma ismini kullanan kullanıcı bunu telefonun LED ışığına ayar yapmamayı sağlayan Light Flow uygulaması ile bunu bulduğunu açıklıyor. Bu da Nexus 6‘da donanımsal olarak yerleştirilmiş LED ışığının aslında yazılımsal olarak ekleştirilmediği sonucunu çıkartıyor. Bu LED ışığı aktif edebilmek için root erişimi gerekiyor. Normal uygulamalar standart olarak LED ışığına yazılımsal olarak aktif olmadığı için erişemiyor.

nexus 6 gizli led

LED ışık şimdiye kadar bilinmediği için cihaz bu uyarıları standart olarak ana kilit ekranında gösteriyordu. Bu ise kullanıcılar için LED ışığı veya Active Display kadar dikkat çekici değil.

Light Flow uygulamasını geliştiren Reactle ise Nexus 6‘nın LED ışığı çalıştırmayı denediklerinde komutu reddettiğini bildiriyor.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir