Nokia Here Maps Uygulamasını 3 Milyar Dolara Sattı

Tech Kafa 03 Ağu 2015 Teknoloji  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nokia her ne kadar VR sektörüne atılım yapmış olsa da harita uygulamalarındaki yerini artık kaybediyor. Hali hazırda Audi, BMW ve Mercedes için harita uygulaması olarak geliştirilen Nokia Here Maps uygulaması, dün itibariyle tam 3 milyar dolara satıldı.

Diğer harita uygulamalarının yanında oldukça sönük kalan ve tercih edilmeyen Nokia Here Maps uygulaması, akıllı telefonu olan her kullanıcı için değil, birebir olarak belli modellerde arabaya sahip kişiler için geliştirilmiş ve sunulmuş bir uygulamaydı. Yatırımcıların eş parçalar halinde satın aldığı Nokia Here Maps, The Wall Street Journal haberine göre ilerleyen günlerde çok farklı bir değişim içerisine girecek.

facebook müşteri hizmetleri

Yatırımcıların açıklamalarına ve TWSJ ‘a göre Nokia Here Maps, şu anda bulunan 3 araba markasına ek olarak dünya genelinde önde gelen tüm araba markaları ile çalışmaya hazır. Araba üreticilerinin de desteğini alabileceğine inanan yatırımcıların uygulamayı hangi noktaya taşıyacağını henüz bilemiyoruz ancak akıllı telefonların hayatımızın her alanına girmeye devam ettiği şu günlerde araç sürücüleri için özel uygulamaların da çıkacak oluşu oldukça güzel duruyor.

Geçtiğimiz günlerde de VR işine girdiğini açıklayan Nokia‘nın ise Here Maps sonrası neler yapacağı ve yeni projelere açık olup olmadığı henüz bilinmiyor. Yıllardır süren kapanma ihtimallerine rağmen Nokia’nın hala yeni projeler ve atılımlar peşinde olması ise oldukça mutluluk verici.

teknoloji hattı
Etiketler:,

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
GoPro Hero 4 ses problemine çözüm
Flight Radar24 uçak takip sistemi
BlackBerry Hamburg Teknik Özellikleri Nasıl Olacak ?
Dünyanın İlk Bükülebilir Telefonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir