Otomasyon-Makinalar

Otomasyon Makinalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tech Kafa 29 Nis 2016 Bilgisayar  1
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Otomasyon Makinalar Hakkında Herşey

Otamasyon, günümüzde kullanılan bir sistemdir.Seri ve otomatik üretimlerde otamasyonun büyük faydası vardır.Otamasyon demek makineyi istediğin ayara getirip seri bir şekilde üretim yapmaktır.Otamasyonun çalışması karmaşıp olup profosyenellik gerektirmektedir.Otamasyondaki en büyük etken sıfır hatayla üretim gerçekleşmektedir. Elle üretimde yapılan hata oranı yüksek olabilir. Ürünlerin defolu çıkması içten bile değildir.Otamasyonda hatalı çıkan malları makine kendisi otamatik olarak tespit edip ayırabilir.Gözle ayrılan hatalı ürünlerde fire çok çıkabilir.
Bu makinelerin firesi az olmaktadır.Otamasyon robot kulların yardımıyla gerçekleşmektedir.Bu robot kulların çalışması bazen hidrolik , bazen pinömatik ile çalışmaktadır.Bazı sistemlerde mekanik çalışmaktadır.Robot kulların çalışmasını beyinler yönetmektedir.Bu sistemler genellikle ekran ve monitörler yardımıyla da yapılmaktadır.Ekran üzerinde çıkan görüntünün ayarını,kendi isteğimiz üzerne değiştirebiliriz.Kodlamalar yaparak reçete bir reçete iki reçete üç gibi ayarlayıp bu şekilde girebiliriz.Uzun süre kullanılmayan makinelerde makine kendini sıfırlayabilir.Bu makinelerin tekrar çalışabilmesi için mail ile program atılmaktadır.
Bu programları genelde makineyi üreten firma tarafından yedeklenip saplanması koşulyula yetkiler yapmaktadır.Her makinenin kendine göre çalışma metotları farklıdır.Bu makinelerin arıza durumunda yetkili kişilerle irtibat halde olmaktadır.Otamasyon sistemlerin kurulması çok pahalı maliyeti yüksek araç ve gereçlerdir.Günümüzde her yerde tarım , sağlık ,sanayi ,fabrikalarda kullanılmaya başlanmıştır.Otamasyonla üretilen ürünlerde zaman,işçilik,elektirik,su ve vs. bazı masraflardan tasarruf sağlar.Birden fazla personelin yaptığı çalışmayı otomasyonlu sistemlerin yapması zaman bakımından en aza indirgenip zamandanda tasarruf etme açısından yapılan işin daha hızlı oluşmasını saglar.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
strado-navigasyon-kullanimi
STRADO navigasyon cihazı özellikleri
trooper-navigasyon
Trooper navigasyon sistemi ve özellikleri
galileo-navigasyon
Galileo navigasyon kurulumu ve özellikleri
blazer-navigasyon
Blazer navigasyon özellikleri ve fiyatı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir