PAW ile Cihazınızı Web Sunucusuna Çevirin!

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Düşük güçle çalışan ve neredeyse tamamen ücretsiz olan-elektrik bedeli size ait- bir web sitesine mi ihtiyacınız var mı ? Belki de herkesin görmesini istenmediğiniz ve kolayca bulunamayan bir siteye ihtiyacınız var. Bu yöntem tam size göre ve web siteniz Android cihazınızda barınacak!

Bir Web Sitesinin Ucuz Yolları

Websiteleri için pahalı sunuculara gereksiniminiz yoktur. Fakat bu yöntemle ucuz sunuculara da gereksiniminiz yok! Halihazırda web sunucunuzu bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz fakat bu çok fazla alan ve enerji gerektiyor. Web sunucusu için Raspberry Pi gibi bir cihaz da kullanabilirsiniz. Fakat bunların dışında Android cihazınızı da bu işlem için kullanabilmeniz mümkün. Bir blogger’ın paylaştığı yöntemi ben de sizinle paylaşmak istedim.

Android Cihaza Sunucu Yazılımını Yüklemek

Anroid için pek çok sunucu uygulaması olmasına rağmen yazar PAW kullanmış. PAW Server’ı bu linkten indirebilirsiniz . PAW ile basit, Dinamik olmayan siteler kurabilirsiniz. Uygulamanın PHP eklentisi de mevcut. Bu işlemde sadece basit bir html dosyası yükleyeceğiz ve bilgisayar üzerinden erişeceğiz.

PAW Server’ı Ayarlamak

muo-android-webserver-paw-start

Paw açıldığı zaman Start butonuna basıyoruz ve bize bir link veriyor. Bu linkle şimdilik sadece aynı ağa bağlı bilgisayarlardan siteye erişebiliriz. PAW’ın verdiği kullanıcı adı ve şifreyle panele giriş yapıyoruz.

Nasıl yapıldığına bakıyoruz.

Index.html Eklemek

PAW’ı web sunucusu olarka kullanmak istiyorsanız index.html dosyası oluşturmalısınız. Örnek olarak dosyaya aşağıdaki kodları giriyoruz.

<html>

<head>

</head>

<body>

<h1>Hoşgeldiniz!</h1>

<p>Merhaba, samsung tabletimdeki web sayfasındasınız.

</body>

</html>

Oluşturduğunuz dosyayı sdcard/paw/html klasörüne atmanız gerekiyor. Dosyayı kopyaladıktan sonra PAW’ı yeniden başlatmamız gerek. PAW tekrar açıldıktan sonra web sitemize girdiğimizde böyle görüyoruz.

paw

Tebrikler, artık android cihazınızı Web sunucuna çevirdiniz. Artık internet üzerinden bulabileceğiniz html kodlarını deneyebilirsiniz.-öğrenmesi çok olaydır.-

Bundan sonra yapmanız gereken şey detaylı bir anlatım ile cihazınıza özgü bir ip adresi sabitlemek ve sitenize istediğiniz herkesin erişim sağlayabilmesini sağlamak.

“PAW ile Cihazınızı Web Sunucusuna Çevirin!” için 8 cevap

      1. Bir de bunun için port açmak gerekmiyor mu? Onun hakkında iyi bir rehber yok malesef. Siz hazırlarsanız aslında iyi olur.

      1. Bir de bunun için port açmak gerekmiyor mu? Onun hakkında iyi bir rehber yok malesef. Siz hazırlarsanız aslında iyi olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir