photoshop

Photoshop ile Göz Büyütme Nasıl Yapılır

Tech Kafa 29 Oca 2015 Nasıl Yapılır?  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop işe güzelleştirme efektleri ve numaraları Hollywood’ta bile kullanılıyor. Bu gün sizlerle paylaştığımız gözleri büyütme işlemi ise “Hollywood efekti” olarak ta anılıyor. Bu çalışma için özellikle ön profilden bakan ve düz duran bir fotoğraf seçmeniz daha iyi sonuç verecektir.

Öncelikle üzerinde çalışmak istediğimiz fotoğrafı açıyoruz. M (marque tool) ile dikkatli bir şekilde kaşlar ve gözün olduğu alanı seçiyoruz. Ardından bu alan seçili ikenCTRL+J (duplicate layer) komutu ile seçili alanı yeni bir layer olarak kopyalıyoruz.

1 Şimdi bu işlem için maske kullanacağız. Bunun için layes kutucuğunun altında bulunan soldan üçüncü maske sembolüne basıyoruz. Maskenin renginin beyaz olmasına dikkat edin, maske kullanırken beyaz olan alan gözükür siyah olan alan ise silinir.

2

Bu işlemden sonra CTRL+T (free transform) ile gözleri büyütüyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta çok fazla büyütmemek. Çok fazla büyük göz oldukça tuhaf gözükebiliyor.

3

Gözleri büyütmeyi tamamladıkrtan sonra siyah renk seçili iken B (bursh tool) ile fırçamızı seçiyoruz. Özellikle yumuşak bir ayar verirsek daha hoş sonuçlar alabiliriz.

4Eğer fırça gözün etrafını temizlemek yerine siyaha boyuyorsa layers kutusundan maskenin olduğu beyaz kutucuğa tıklayarak seçin ve bir daha deneyin. Kaşları da düzgün bir şekilde temizleyerek sonuca ulaşıyoruz.

5

İki resim arasındaki farkı aşağıda görebilrisiniz. Oldukça etkileyici gözüküyor değil mi?

6

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
Whatsapp
Whatsapp ’a Bilgisayardan Nasıl Girilir ?
temel-bilgisayar-7-638
Bilgisayar Donanımları Hakkında Genel Bilgiler
WhatsApp
WhatsApp’ta Mesajları İşaretleme Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir