photoshop alevli yazı

Photoshop ile Yanan Yazı Efekti Nasıl Yapılır

Tech Kafa 06 Oca 2015 Nasıl Yapılır?  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile yazılarımıza verebileceğimiz muhteşem efekt seçeneklerinin sonu yok. Yanan yazı efekti de bunlardan birisi. Hep birlikte biraz karışık ama güzel olan efekti yapalım.

Yeni bir belge açıyoruz. Belgeyi açarken bir kaç önemli ayarlama yapacağız. Belgeyi açmadan önce D tuşu ile renkleri siyah beyaz yapıyoruz ve X tuşu ile de siyahı arka tarafa alıyoruz. Yeni belgenin modunu RGB’den Grayscale olarak seçiyoruz ve çözünürlüğünü 72 piksel yapıyoruz. Yeni belgemizi açtıktan sonra beyaz renk ile yazımızı yazıyoruz.

Şimdi Image / Rotate Canvas / 90 CW ile resmi yan döndürüyoruz. Ardından Filter / Stylize / Wind arayüzünü açarak method kısmını “wind” direction kısmını da “from le left” olarak seçiyoruz ve Ok diyoruz. Bunu alevin ne kadar büyük olmasını istediğiniz kadar CTRL+F ( son filtreyi tekrarlama) komutu ile bir kaç kez daha uyguluyoruz. Ben iki kere daha uyguladım.

1

Image / Rotate Canvas / 90 CCW ile resmi düzeltiyoruz. Şimdi Filter / Blur / Gaussian Blur ile 2 yazıya 2 değerini veriyoruz ki alevler hafif bulanık ve gerçekçi gözüksün.

2

Ardından Filter / Distort / Ripple’ı açıyoruz ve amount değerini “100” size değerini de “medium” yaparak alevin titreme efektini veriyoruz.

3

Sıra renklendirmeye geldi. Image / Mode / Indexed Color’a tıklayarak seçiyoruz. Hemen ardından Image / Mode / Color Table’in arayüzü açıyoruz ve seçenekten “Black Body”i seçiyoruz. Yazımız otomatik olarak renklendi.

4

En son olarak ta Image / Mode / RGB Color’u seçince yazmızı kaydediyoruz. Son halini aşağıda görebilirsiniz.

photoshop alevli yazı

:: Photoshop’ta Rüya Efekti Nasıl Yapılır

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
Whatsapp
Whatsapp ’a Bilgisayardan Nasıl Girilir ?
temel-bilgisayar-7-638
Bilgisayar Donanımları Hakkında Genel Bilgiler
WhatsApp
WhatsApp’ta Mesajları İşaretleme Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir