photoshop

Photoshop’ta Fotoğraftan Fırça Nasıl Yapılır

Tech Kafa 27 Oca 2015 Nasıl Yapılır?  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile fırçalar ve özel fırçalar ile yapabileceklerimiz gerçekten sınırsız gibi. Daha önceki yazmızdan kendinize özel fırçanızı nasıl yapabileceğinizi anlatmıştık. Bu gün ki yazımızdan ise en sevdiğiniz fotoğrafınızdan ve ya istediğiniz her hangi bir fotoğtaftan nasıl fırça yapılabileceğini sizlerle paylaşıyoruz. Burada en önemli nokta çok büyük bir fotoğraf seçmemeniz çünkü fırçanızın büyüklüğü seçtiğiniz fotoğrafın boylu ile orantılı olacaktır. Aynı zamanda fotoğraftan fırçaya dönüşdüğünüz de tek tonlu olacaktır, yani renkli olarak kalmıyor. Ben bu örnek için elmas resmi seçtim, normalde tek tonlu olduğu için fırça ile çok başarılı oluyor.

Öncelikle seçtiğiniz fotoğrafı açarak istediğimiz kısmında dekupe uygulayarak etrafını dikkatli bir şekilde temizliyoruz.

1

Ardından Edit / Define Bursh Preset diyoruz.

2

Karşımıza gelen ekrana fırçanıza vermek istediğimiz ismi yazıyoruz.

3

Şimdi fırçayı uygulamak istediğimiz ekrana gelerek B (brush) kısayolu ile fırçamızı seçiyoruz. Fırçamız otomatik olarak listenin en sonunda yer alıyor.

4

Bu resimde fırçayı sırası ile üst üste bir, iki, üç ve dört kere uyguladım.

5

Sonrasında ise fırçanızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Ben de örnek olarak bir tane uygulamış oldum. Bu teknik sadece tek objelere değil bütün fotoğraflara da uygulanabilir. Aşağıda son halini görebilirsiniz.

6

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
Whatsapp
Whatsapp ’a Bilgisayardan Nasıl Girilir ?
Bilgisayar Donanımları Hakkında Genel Bilgiler
WhatsApp’ta Mesajları İşaretleme Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir