gözler

Photoshop’ta Göz Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır

Tech Kafa 01 Ara 2014 Nasıl Yapılır?  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop‘ta ister başkasının ister kendinizin göz rengini değiştirmek istiyorsanız bunun sadece iki-üç adımda yapılan çok kolay bir işlem olduğunu size söyleyebilirim. Bunu yapmak için bir kaç değişik yöntem var ama ben en basit ve etkilisini sizlerle paylaşıyorum.
İlk önce resmimizi açarak başlıyoruz.

İlk layerin hemen üstüne yeni ve boş bir layer açıyoruz. Bu layeri hemen üzerindeki “Normal” yazan kutucuktan “Multiply” olarak seçiyoruz. Arından “B” ile Brush’i seçerek sonrasında resim üzerinde sağ tıklayarak yumuşak dokulu fırçalardan birisini alıyoruz. Penceresinin yukarısından fırça özelliklerini Opacity:50 ve Flow:50 olarak ayarlayıp, üstteki layerda seçtiğimiz renk ile gözü boyuyoruz. Çok fazla kat kat boyamanızı gözün dokusunu kaybettireceği için bir ve ya iki kat yeterli olacaktır. Burada boyayı göz çevresinde taşırmamaya ve göz bebeklerini boyamamaya gösterirseniz daha gerçekçi bir görünüm elde edersiniz.

1

Evet göz rengimiz değişti. Eğer renkten memnun kalmazsanız göz rengi boyasının olduğu layerdayken CRTL+U Hue/Saturation arayüzünü açarak aşağıdan Colorize kutucuğun işaretleyerek diğer renklerin nasıl gözüktüğüne göz atabilir ve değiştirebilirsiniz.

2

 

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
Whatsapp
Whatsapp ’a Bilgisayardan Nasıl Girilir ?
temel-bilgisayar-7-638
Bilgisayar Donanımları Hakkında Genel Bilgiler
WhatsApp
WhatsApp’ta Mesajları İşaretleme Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir