photoshop renklendirme

Photoshop’ta Resim Renklendirme Nasıl Yapılır

Tech Kafa 04 Şub 2015 Nasıl Yapılır?  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop çalışmalarımız devam ediyor. Bu gün siyah beyaz bir resmi nasıl renklendireceğimizi öğreneceğiz, bu küçük ayrıntıları olan oldukça basit ve bir o kadar da eğlenceli bir işlem.

Öncelikle renklendirmek istediğimiz siyah beyaz resmimizi açıyoruz ve Image / Mode / RGB Color olmasına dikkat ediyoruz. Ardından resmimizin üzerine yeni bir layer açıyoruz. Renklendirme işleminde üzerine boya yapacağımız her bir layer’in modunun “Multiply” olması çok önemli. Ayrıca ten, saç, göz gibi her bir boyayacağımız parça içinde ayrı ayrı layer açmamız çalışmamız açısından daha sağlıklı olacaktır.

Resmimizin üzerine ilk layeri açtıktan ve multiply yaptıktan sonra “B”ye basarak fırça aracımızı seçiyoruz. Özellikle yumuşak bir fırça seçersek daha iyi sonuçlar elde ederiz. Aynı zamanda fırçamızın Opacity ve Flow değerlerini de %50 ayarlıyoruz. Öncelikle teni boyayacağımız için uygun ten rengini seçerek cildi boyamaya başlıyoruz. Burada taşması pek bir sorun olmaz. Bütün boyama işleminiz bittikten sonra “E” yani silgi aracı ile fazlalıkları düzeltebiliriz.

Boyama işlemini her parça için ayrı ayrı yapıyoruz. Ve sonunda ortaya böyle bir görüntü çıkıyor.

photoshop

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır
Whatsapp
Whatsapp ’a Bilgisayardan Nasıl Girilir ?
Bilgisayar Donanımları Hakkında Genel Bilgiler
WhatsApp’ta Mesajları İşaretleme Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir