pirate bay

Pirate Bay’in Büyük Başarısı

08 Ara 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Torrent dünyasının kralı olarak tabi edilen Pirate Bay, geçtiğimiz günlerde İsveç mahkemesinden gelen kararla tüm baskılara rağmen tarihi bir zafer kazandı! Telif hakkı sahiplerini üzecek bir karar olsa da geçtiğimiz günlerde İsveç mahkemesinin verdiği kararla Pirate Bay, kendi devamlılığı açısından çok önemli bir zafer kazandı. Mahkemenin kararına göre, İsveç tabanlı ISP olan Bredbandsbolaget bundan böyle Pirate Bay’e erişim engeli uygulayamayacak.

Geçtiğimiz aylarda, içerisinde dünyaca ünlü Universal Music, Sony Music, Warner Music gibi telif hakkı sahiplerinin de bulunduğu bir çok şirket tarafından ortak bir dava açılmıştı ama dava sonucu telif sahiplerini pek mutlu etmedi. Başkan Anders Dereborg’a göre Bölge Mahkemesi’nin bu kadar geniş kapsamlı bir davaya karar verebilecek yetkide olmaması nedeniyle bu istek reddedildi. Her ne kadar bu karar internet özgürlüğünü savunuyor olsa da, bu telif hakkı ihlallerinin cezasız kalacağı anlamına da gelmiyor. 2009 yılında, sitenin 4 kurucusu telif hakkı ihlalinden dolayı suçlu bulunup oldukça yüklü para cezasıyla ve bunlara ek olarak bir yıllık hapis cezasıyla cezalandırılmışlardı.

Telif hakkı sahipleri, davaya itirazı bir üst mahkemeye ilettiler. Eğer bir üst mahkeme kararı onamaz ise karar değişebilir. Kararı iptal ettirmek isteyen telif hakkı sahiplerinin geri çekilmeye niyetleri yok.

18 Aralık 2015 tarihinden önce davanın Svea Court of Appeal’a taşınması bekleniyor. Eğer telif hakkı sahipleri bu davayı kazanırlarsa, bu diğer İsveçli ISP’lerin de siteye ulaşımı engellemeleri gerekeceği anlamına geliyor.

teknoloji hattı
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir