Pixie Point ile Eşyalarınızı Kaybetmeyin

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eşyalarımızı kaybetmek, koyduğumuzu düşündüğümüz yerde bulamamak ve ya tamamen nereye koyduğumuzu unutmak belki de en çok bizi sinir erden şeylerden birisi. Fakat ilerleyen teknoloji yardımıyla eşya kaybetme derdimiz de son bulacağa benziyor. Pixie firması tarafından üretilen ve oldukça küçük bir boyutu olan pena şeklindeki Pixie Point, eşyalarınızı bulmanıza yardım ediyor. İstediğiniz eşyaya takılabilen Pixie Point aslında bir sinyal cihazı. Mobil cihazınıza yükleyeceğini uygulama ve Bluetooth aracılığıyla bu sinyaller algılanıyor.

Oldukça küçük ve kolay taşınabilen bu cihazı kaybolmasını istemediğiniz bir cihaza takıyorsunuz. Blutetooth sinyalleri ile cihaz eşyalarınızı yerlerini buluyor. Suya dayanaklı olan cihazın 18 ay kullanım ömrü var. Dış ortamda 50 metre iç ortam da ise 150 metre çekim mesafesi ile çalışıyor. Ayrıca her bir ayrı Pixie’yi taktığınız eşyanın ismi ile adlandıra biliyorsunuz. Örneğin; cüzdan, kumanda, iPad gibi.

Telefondaki uygulamanız haricinde birbirleri arasında da iletişim kurabilen cihaz ile aradığınız eşyaların ne kadar uzakta olduğunu da tespit edebilirsiniz. Ön sipariş fiyatı 40 dolar olan Pixie Point bir pakette 4 adet olarak bulunuyor.

Bonus: Pixie Point tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir