Playstation 4 kırma işlemi

Playstation 4 Kırma Beklenilenden Kısa Sürdü!

Tech Kafa 14 May 2015 Playstation  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oyun fiyatlarının tavan yaptığı günümüzde Playstation 4 kırma işlemini merakla bekleyen ve araştıran onlarca kişi var. Bir önceki Playstation sürümü olan PS3‘de bile uzun bir süre kırma yani korsan oyun yükleme işlemini gerçekleştirmek mümkün değildi. Beklenilenin aksine aşırı derecede güvenlik önlemleri alınan Playstation 4 kırma işlemi hackerlar tarafından tespit edildi.

Playstation 4 kırma işlemi için ise hackerların hedefi yine PS4 ile gelen kardeşlik sistemi oldu. Sony tarafından PS4 ile çıkartılan kardeşlik sistemi kapsamında PSN üzerinden alınan herhangi bir oyun ikinci bir hesap ile de oynanabiliyordu. Paylaşım alanı oldukça sınırlı olan bu özelliği fırsat bilen hackerlar da Playstation 4 kırma işlemini bu özellik üzerinden gerçekleştirdiler.

Diğer Playstation sürümlerinden farklı işleyen Playstation 4 kırma işlemi için PSN üzerinden kullanılan “kardeşlik” yani oyun paylaşım özelliğine birkaç modifikasyon yapılarak oyunun daha fazla kişiye açılması mümkün oldu. Bu işlemi gerçekleştiren grubun 10 adet oyunu 100 dolar gibi piyasa fiyatının oldukça altında bir fiyata Playstation‘a yüklemeyi başardıkları da gelen haberler arasında.

Şu anlık konu ile ilgili daha fazla bilgi olmasa da Playstation 4 kırma konusunda oldukça katı bir tutum sergileyen ve güvenlik önlemlerini üst düzeyde tutmaya çalışan Sony‘nin bu konu ile ilgili neler yapacağı merak ediliyor. Altını çize çize bu işlemin gerçekleştirilmesinden ve zararlarından bahseden firmanın kırma işlemini gerçekleştiren gruba dava açması kesin gibi gözüküyor.

Sony‘nin konu ile ilgili neler yapacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Sony Xperia Z5 Languages
Sony Xperia Z5 Dil Ayarları
playstation-4-35-milyon-barajini-asti
Sony Playstation 4 İle Rekor Seviyelerde Geziyor.
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir