pws

Pokemon Şampiyonasında Silah Alarmı

Çağrı Merkezi 24 Ağu 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Her sene geleneksel olarak gerçekleşen ve en son geçtiğimiz hafta sonu Boston’da düzenlenen Pokemon World Championships, bu sene büyük bir tehlike atlattı.

Boston polisi Iowa’dan gelen iki adamın Pokemon World Championships’i sabote etmeye hazırlandığı ihbarını aldı. Bu ihbarın üzerine hemen harekete geçen Boston polisi, Iowa’dan gelen iki adamı gözaltına aldı ve arama sonucu araçlarından iki adet tüfek ve bolca mühimmata el koydu.

Kevin Norton (18) ve James Stumbo (27)’nun sosyal medya üzerinden Pokemon World Championships’i tehdit eden mesajlar ve gonderiler yayınladıkları tespit edildi. Zanlılar ise Hynes Fuar Merkezi’nin, yani Pokemon World Championships’in düzenlendiği yapının önünde gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlıların bu girişimde neyi amaçladıkları ise belli değil. Boston polisi bu girişimdeki amaçlarını ortaya çıkarmak için iki zanlının sosyal medya hesaplarını incelemeye aldığını açıkladı.

Cuma günü fuar merkezinin önünde gözaltına alınan zanlıların araçları aranması için arama emri çıkartıldı. Arama emrini uygulayan polisler zanlıların kullandığı aracın içinden yarı otomatik bir AR-15 ve Remington marka bir pompalı tüfek ele geçirdi. Bunların dışında araçtan bir adet av bıçağı ve yüzün üzerinde silah mermisi bulundu.

Bu aramadan sonra zanlılar ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurmaktan ve “silahlarla ilgili diğer yasaları çiğnemekten” hapis cezasına çarptırıldı.

Her ne kadar ülkemizde polislere güvenemesek de, başka ülkelerde polisler çok büyük faciaların önüne böyle geçebiliyor. Eğer o ihbar yapılmasaydı, Pokemon World Championships için gelen yüzlerce çocuk ve genç o gün hayatını kaybedebilirdi. Neyse ki bu facia başlamadan sona erdi.

teknoloji hattı
Etiketler:
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir
nba2k
Nba 2k 2017 apk incelemesi
pokemon-go
Pokemon go da dövüş mekanizması değişecek
lol3
League Of Legends 6.20 yaması artık yayında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir