Raspberry Pi’nin İlk Orijinal Kasası Tanıtıldı

19 Haz 2015 Teknoloji  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilgisayar dünyasında bir devrim niteliğinde olan ve şu ana kadar 5 milyon adet satış rakamına ulaşan mikro bilgisayar Raspberry Pi, bu başarısına rağmen daha önce hiç kendi kasasına sahip olmamıştı. Kullanıcıların üçüncü parti şirketler tarafından yapılan kasaları kullanmasından dolayı Raspberry Pi de kendi kasasını üretme kararı aldı.

Üzerinde Raspberry Pi Vakfı‘nın logosunun bulunduğu kasalar uzun zamandan beri geliştirme aşamasında ve seçilen üç farklı tasarımdan biri olarak kullanılma kararı alınmış. Kasanın üzeri açıkken, ekstra bir kapak ile kapatılabiliyor.

Kasanın yan tarafları da çıkarılabilir durumda. Vakıf kullanıcıyı fazla kısıtlamadan projelerine göre kasayı optimize etmesine imkan tanıyor. Ayrıca bazı noktalar biraz daha güçsüz yapılmış. Kullanıcılar bu noktaları delerek farklı kullanım alanarı da ortaya çıkarabilecek.

İngiltere’de Dudley ve T-Zero firmaları ortaklığında üretimi gerçekleştirilen kasalar 25TL civarındaki fiyat etiketi ile element14, RS Electronics, MCM Electronics ve Newark gibi resmi kanallarda satışa sunuldu.

 

teknoloji hattı
Etiketler:
GoPro Hero 4 ses problemine çözüm
Flight Radar24 uçak takip sistemi
BlackBerry Hamburg Teknik Özellikleri Nasıl Olacak ?
Dünyanın İlk Bükülebilir Telefonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir