Rus Bakan Türkler Tarafından Hacklendi!

03 Oca 2016 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Rus jetinin düşürülmesinin ardından başlayan gerginlik, siber dünyaya taşınmıştı. Anonymous’un saldırılarına karşılık veren Türk gruplara bir yenisi daha eklendi. Son zamanlarda gündemden düşmeyen Rus jetinin düşürülmesi olayı beraberinde bazı sorunları meydana getirdi. Rusya ile ilişkilerin gözden geçirilmesinin ardından olay uluslararası siber saldırılara dönüştü.
Anonymous’un .tr alan adlı sitelere saldırmasının ardından, hükümet ODTÜ’yü suçlamış, siber güvenlik gözden geçirilmişti.

1

Bankalar dahil olmak üzere neredeyse yarım milyon sitenin bu saldırıdan etkilenmesi üzerine Ayyıldız Tim, Cyber Warrior Akıncılar gibi gruplar karşılık vermeye başladı. Son olarak bunlara Börteçine Siber Tim eklendi. Rusya Enformasyon Bakanı Nikolay Nikiforov’un Instagram hesabını ele geçiren Börteçine Siber Tim’i, fotoğrafları değiştirip Mustafa Kemal Atatürk portresi, Türk bayrağı, Rus SU-24 savaş uçağının vurulma anı ve bozkurt fotoğrafları yükledi.
Bu olay yabancı basında da ses getirdi. Gün geçtikçe etkileri artan bu uluslararası siber savaşın sonunun ne olacağı merak konusu.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
İnternetin hızını ölçme
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir