Shenmue 3 Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

18 Haz 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde Sony‘nin E3 konferansında tanıtılarak büyük bir sevinç patlamasına yol açan Shenmue 3, duyurusuyla beraber Kickstarter kampanyasını da açmıştı. Teknik olarak bağımsız gibi dursa da daha sonra Sony tarafından desteklendiği, Kickstarter projesinin amacının yalnızca “kitlenin nabzını tutmak” olduğu ortaya çıktı. Yine de bu oyunun Kickstarter‘da patlama yapmasını engelleyemedi.

Oyun beklenen ilgiyi öyle karşıladı ki, bir anda Guinness Rekorlar Kitabı‘na girmeye hak kazandı. Kitaba “En hızlı tamamlanan kitle bağış oyun projesi” olarak giriş yapacak olan Shenmue 3, bu rekoru yine başka bir bağımsız oyun olan Torment: Tides of Numenera‘dan aldı. Torment: Tides of Numenera beklenen bağışa 6 saat 5 dakikada ulaşmışken, Shenmue 3 tam 1 saat 42 dakika içerisinde beklenen bağışa ulaştı.

Bununla beraber Shenmue 3, Pebble Smartwatch‘tan sonra en hızlı tamamlanan Kickstarter projesi oldu. Pebble Smartwatch tam 46 dakika içerisinde beklenen bağışa ulaşmıştı.

Şimdi merak ettiğiniz bir konu vardır, bu oyunu bu kadar çabuk patlatan ne diye. Aslında bunu düşünmekte haklısınız çünkü Shenmue‘nun son oyunu Shenmue 2 2001’de çıkmıştı. Hem de öyle bir çıkmıştı ki, sonu belki de oyun tarihinin en büyük cliffhanger’larından birine sahipti. Bu yüzden oyuncular “daha sonra ne oldu” sorusuna cevap almak için bu projeye birden bu kadar yüklendi. Dile kolay, 14 yıl beklendi bu oyun için…

Özetle Shenmue aslında yeni nesil tarafından en çok hakkı yenen serilerden bir tanesi. Devrimsel mekanikleri ve gelişiminde gösterilen titizlikten dolayı şu an bile bir çok oyunun esin kaynağından biridir Shenmue. Fırsatınız varsa oynayın mutlaka.

teknoloji hattı
Etiketler:
Carmageddon Oyun Hileleri
Carmageddon Oyun Hileleri
Grand Theft Auto Vice City Guide
Grand Theft Auto Vice City Guide hileleri 2
Freedom Force Hile Kodları
Freedom Force Hile Kodları
fifa-2001-2002-hile-kodlari
FIFA 2001-2002 hile kodları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir