Simple Screen Recorder ile Linux’ta Oyun Videolarını Kaydedin

Tech Kafa 07 Şub 2015 Yazılım  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Steam’in Linux’a  gelmesi ve bir çok oyunun artık Linux uyumlu olması sebebiyle, Linux’u da bir oyun platformu olarak sayabiliriz. Özellikle Steam OS işletim sistemi ve Steam Box oyun konsolu ile Linux’un oyun dünyasında yeri bir hayli artıyor. Oyun varsa, oyun videolarını çekmek için bir araca ihtiyaç duyacaksınızdır. Oyun içi ilginç görüntüler, arkadaşlar arası eğlenceler veya bu işten para kazanmak gibi bir niyetiniz varsa, oyun videolarını çekmek için Linux üzerinde bir programa ihtiyacınız var.

Windows üzerinde en iyi ve belki de en çok kullanılan program Fraps’tır. Fakat Linux üzerinde Fraps kullanamıyorsunuz.

Linux üzerinde çareler tükenir mi! Şu an için Steam üzerinde 1000 (bin) adet Linux’a uyumlu oyun mevcut. Bunların videolarını çekmek içinse Simple Screen Recorder adında bir program kullanabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Adından da anlayacağınız üzere kendisi oldukça basit. Bazı özellikleri hala test aşamasında olsa da, şu an için Linux üzerinde kullanabileceğiniz en iyi Fraps alternatifinden biri.

Simple Screen Recorder’ı Ubuntu 14.04 LTS dağıtımı üzerinde kullanıyorum. İsterseniz Ubuntu 14.10 dağıtımı üzerinde de kurup çalışıtrabilirsiniz.

Simple Screen Recorder geliştiricilerinin sunduğu PPA sayesinde kurulumu oldukça basit ve kolay. Konsol üzerinden sırasıyla

sudo add-apt-repository ppa:maarten-baert/simplescreenrecorder
sudo apt-get update
sudo apt-get install simplescreenrecorder
sudo apt-get install simplescreenrecorder-lib:i386

komutlarını vermeniz yeterli.

Kullanımı da bir o kadar basit. Geliştiricilerin dediğine göre ayarları ön yüklü gelen haliyle kullanmanız en iyisi. Sadece oyun değil, ayrıca tüm Linux masaüstü ortamını da kaydedebilirsiniz. İsterseniz tüm ekranı. belirli bir alanı ya da fare imleci nereye giderse onu kaydetme seçenekleri mevcut. Ayrıca kaydettiğiniz videoda “fare imlecini gösterme” seçeneği de var.

Ses kısmında ise tüm masaüstü seslerini alabilir, mikrofonunuz varsa onu da sese ekleyebilir ya da sesi tümden kapatabilirsiniz.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Utorrent Hızlandırma Ayarları ( Resimli Anlatım )
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler
Bilgisayar Donanımları Hakkında Genel Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir