ps4

Sony, Microsoft’un Teklifine Cevap Verdi

16 Mar 2016 Microsoft  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft dün yaptığı çağrıda Xbox One ile Sony’in platformlarının birleştirmesi üzerine bir teklif verilmişti. Şimdi ise yapılan bu çağrıya, Sony cephesinden cevap geldi. Microsoft dün konsol oyuncularıyla PC oyuncularını Xbox Live adı altında birleştirip, beraber oyun oynama fırsatı sunacağını açıklamıştı. Microsoft’un açıklamasında ilgi çeken kısım ise bu sistemin sadece PC ile sınırlı olmadığını, diğer bütün platformların çapraz platforma dahil olabileceğini belirtmişti. Gameinformer’ın haberine göre; Sony cephesi gecikmeden yanıt verdi. Herkesin beklediği PlayStation Network ve Xbox Live arasında bir anlaşma olma ihtimali hala çok yüksek.

Adam Boyes’in dediğine göre çapraz platform yeni bir olay değil. PlayStation’ın çapraz platformu 2002 yılında çıkan Final Fantasy 11’den beri kullandığı biliniyor. Paragon, Street Fighter V, Portal 2, Diablo III ve GTA V’in çapraz platform özelliğini kullandığı belirtildi. Adam Boyes, Xbox One ile ilgili sorulara ise olumlu cevap verdi. Çapraz platformun tamamen geliştirici ve yayıncı şirketlere bağlı olduğunu, irtibata geçmeleri halinde bu tür konuların mümkün olduğunu dile getirdi.

Anlaşılan PlayStation ve Xbox oyuncularını aynı çatı altında görmek için çok fazla beklememize gerek kalmayacak. Her iki konsol devi de geliştiricilerin istekleri doğrultusunda çapraz platformu kullanmaya sıcak bakıyor.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
Windows 10 Creators Güncellemesi
Windows 10 Creators Güncellemesi
Sony Xperia Z5 Languages
Sony Xperia Z5 Dil Ayarları
playstation-4-35-milyon-barajini-asti
Sony Playstation 4 İle Rekor Seviyelerde Geziyor.
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir