Spartan Windows 10’un Varsayılan Tarayıcısı

Tech Kafa 22 Oca 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un merakla beklenilen yeni internet tarayıcısı Spartan, sonunda tanıtıldı.

Bugün gerçekleşen özel etkinlik kapsamında tanıtılan yeni tarayıcının ismi sonunda kesinleşti. Ayrıca Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelecek olan Spartan, varsayılan tarayıcı olarak Internet Explorer’ın yerini alıyor.

spartan

Tamamen yeni bir motora sahip olan tarayıcının öncelikli amacı olarak işlevselliği arttıracak ve sörf yapmayı kolaylaştıracak yenilikler olarak belirlenmiş. Bu yenilikler arasında, herhangi bir web sitesinin üzerine ufak notlar yerleştirmeyi sağlayan Notes ve OneNote entegrasyonu sağlayarak kolay kayıt özelliği sunan Clippy Tools bulunuyor.

spartan 2

Yeni tarayıcı üzerinde bulunan en dikkat çekici özelliklerden birisi ise Cortana entegrasyonu. Tıpkı Spartan gibi, ismini Halo serisinden alan Windows Phone yardımcımız Cortana, yeni tarayıcıda da karşımıza çıkıyor. Cortana, sesli komutlar aracılığı ile internet üzerinden arama yapmak ve sonuçları listelemek için kullanılabilecek.

microsoft spartan

Microsoft’un yeni tarayıcısının tüm özellikleri bunlarla sınırlı değil. Fakat diğer özellikleri şimdiye kadar tamamlanmış değil. Bakalım Spartan, bir önceki tarayıcıları olan Internet Explorer’ın yarattığı antipatiden kurtulup, rakipleri karşısında başarılı bir performans sergileyebilecek mi?

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir