steam

Steam 6.000 Oyuna Ulaştı

27 Ağu 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Valve’ın PC oyunculuğunu küllerinden yeniden doğuran oyun alışveriş platformu Steam, kurulduğundan bu yana her geçen gün büyümeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Steam, yayın hayatında bir kilometre taşı daha bıraktı. Gelen açıklamaya göre Steam şu anda bünyesinde 6.000 oyun barındırıyor.

Steam’e rakip olan diğer alışveriş platformlarını düşünürseniz Steam’in ne kadar büyük bir başarı yakaladığını görebilirsiniz. Valve’la yaşadığı krizden dolayı Steam’i bırakarak EA’nin kurduğu Origin’in 500, Witcher serisinin yapımcısı CD Projekt RED’in eski oyunlara odaklanan platformu GoG’in ise 1.200 kadar oyunu olması, Steam’in rakiplerine karşı ne kadar büyük bir platform olduğunu gösteriyor.

Steam’in geçen seneki istatistiklerine bakacak olursak son bir sene içinde Steam kendini çok geliştirmiş gibi görünüyor. Geçen sene 3.700 adet oyunu bünyesinde barındıran Steam, bir sene içerisinde 2.300 oyunu bünyesine katmış.

Steam’in bu başarısının altında yatan en büyük faktör şüphesiz ki bağımsız stüdyolar ve Steam Greenlight sistemi. Bağımsız yapımcılara büyük kolaylıklar sunan Valve, bu yönüyle bağımsız oyunlar için yuva olma görevini Xbox 360’ın online alışveriş servisi Xbox Live Arcade programından devraldı ve bu sayede bağımsız oyunlar daha büyük kitlelere ulaştı.

Bu süre içinde Steam’in ülkemize de katkısı büyük oldu. Dünyanın en çok korsan kullanan ülkelerinden biri olan Türkiye’de orijinal oyun satışı Steam sayesinde hızla yükseldi.

Valve’ın büyük çabalarıyla Steam şu anda en büyük oyun platformu olarak gösteriliyor, bakalım gelecekte Steam ne gibi bir başarı elde edecek…

teknoloji hattı
Etiketler:,
fifa-2001-2002-hile-kodlari
FIFA 2001-2002 hile kodları
RAINBOW SIX - ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
RAINBOW SIX – ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
spider-man-2-enter-electro-hile-kodlari
Spider-Man 2 Enter: Electro Hile Kodları
Star Wars Episode 1 The Phantom Menace Hileleri
Star Wars Episode 1: The Phantom Menace Hileleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir