Stephen Hawking Konuşma Sistemi

Stephen Hawking Konuşma Sistemi Artık İndirilebilir!

Tech Kafa 19 Ağu 2015 İnternet  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Kitapları ve konuşmaları ile dünyada ün salmış ünlü fizik ve evren bilimci Stephen Hawking’in hastalığı nedeniyle kullandığı konuşma sistemi açık kaynak olarak kullanıma açıldı. Uzun yıllar boyunca birçok dizi ve filmde konu edinilen Stephen Hawking konuşma sistemi, şu an için yalnızca PC’lere yüklenebilir olarak Github üzerinden kullanıma sunuldu.

Yazılan kelimeleri konuşmaya döken sistem birçok bilim tutkununun hayali haline gelmiş ve yıllar boyunca bu konu ile ilgili farlı çalışmalara internette rastlamıştık. Stephen Hawking konuşma sistemi orjinal haliyle daha önce hiçbir yerde sunulmamıştı. Bugün itibariyle ilk olarak The Verge üzerinden yayınlanan ve Github linki verilen sistemin yalnızca PC kullanıcılarına açık olduğunu belirtelim.

facebook müşteri hizmetleri

Diğer bilgisayarlar için sistemin gelip gelmeyeceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Uygulamanın açık kaynak kodlarının sunulmasını ardından birçok platformda, uygulamanın geliştirilmesi ve yeni arayüzler ile farklı sistemler için de kullanılabilir hale getirilebileceği konusunda farklı yorumlar dolaşmaya başladı bile.

Şimdilik Stephen Hawking konuşma sistemi için ne tarz uygulamaların veya arayüzlerin çıkabileceğini tahmin edemesek de ilerleyen dönemler özellikle sosyal sorumluluk projeleri içerisinde uygulamanın daha geniş kitlelerce kullanılmasını sağlayacak çözümler görmek isteriz.

Konu ile alakalı ve ilgili olanlar Github üzerinden buraya tıklayarak uygulamanın açık kaynak kodlarına ulaşabilir. Bilemeyiz, belki de bir Türk bu konu hakkında bir şeyler yapıp internet gündemine kısa sürede oturabilir.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
İnternetin hızını ölçme
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor
BitTorrent uTorrent Tracker Listesi 1763 Adet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir