Türkiye Twitter Rekoru Kırdı !

26 Şub 2016 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Aktif olarak en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Twitter’daki hesap dondurma rekoru ülkemize ait. Türkiye, diğer ülkelerdeki hesap dondurma oranına göre büyük farkla önde gidiyor. Sosyal medya platformu Twitter’ın Şeffaflık Raporu yayınladı. 1 Haziran – 31 Aralık 2015 tarihlerini kapsayan rapora göre ‘’hesap dondurma taleplerinin’’ yüzde 72’si Türkiye’den geldi. Ajans Press, Twitter Şeffaflık Raporu’nun hazırlandığı araştırma sonuçlarına ışık tuttu.

Açıklanan verilere göre, toplam 11 bin 92 hesap dondurma talebi gelirken, bu taleplerin 8 bin 92’si ülkemiz Türkiye’ye ait. Resmi olarak 1761 başvuru yapılırken, 1729 başvuruda Rusya yaptı.

Twitter’dan 403 hesapla alakalı bilgi istenirken bunların hiçbirine olumlu geri dönüş alınamadı. Twitter son altı aylık dilimde 432 hesap dondurdu. Bu hesapların ülkelere göre dağılımı ise şu şekilde oldu;

  • Türkiye: 414
  • Rusya: 14
  • Fransa: 2
  • Almanya: 1
  • Brezilya: 1

Ajans Press ’in verilerine göre Twitter Şeffaflık Raporu’nun hazırlandığı 1 Haziran – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında yazılı basında Twitter ile alakalı 847 haber yapıldı.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Twitter uygulaması APK indir
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
İnternetin hızını ölçme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir