twttr

Twitter CEO’su Değişebilir

11 Ağu 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter’ın son zamanlarda oldukça sıkıntılı dönemlerden geçtiği bir gerçek. Bunların yanına bir de CEO değiştirme planları eklenmiş gibi duruyor. Yani Twitter’ın eski CEO’su Dick Costolo, sosyal ağın yönetim kurulundan ayrılmayı planlıyor.

New York Times’ta yazan haberlere göre Costolo, yıl sonuna doğru yerine başka bir yönetim kurulu üyesi bulunduğunda ayrılacak gibi duruyor. Aynı haber, Recode tarafından da doğrulanmış durumda. Her iki haber de, anonim kaynaklara dayandırılıyor.

New York Times’ın söylediğine göre Costolo geçtiğimiz Haziran ayında CEO’luktan alındığı günden itibaren yönetim kurulundan da ayrılmak istediğini açıklamıştı ve o zamandan beri kesin bir plan yürürlükte idi. Ancak Costolo, yeni yönetici geçişinin mümkün olduğunca yumuşak olabilmesi için yönetim kurulunda yer almaya karar vermiş durumda.

Bu plan ise son zamanlarda yatırımcıları pek memnun etmeyen ve çok ses getiren Twitter’ın son durumunu göstermiş oluyor. Analistler ise Twitter’ın yeni kullanıcılar çekmeyi yada eski kullanıcıların dikkatini üzerlerinde toplama işini düzgün yapamadığını ve Costolo’nun gitmesi gerektiğini düşünüyor.

Recode’nin söylediklerine göre yeni yönetici Eylül ayları veya yakın bir zamanda gelecek. Şu an için Twitter ortak kurucusu Jack Dorsey, şu anda geçici CEO olarak görev yapıyor ve bazı kaynakların söylediğine göre kendisi, tam zamanlı olarak geri dönmek istiyor. Ancak Dorsey de Twitter’ın ardından kurduğu firma olan Square’deki tam zamanlı görevini terk etmeyeceğini söylüyor. Twitter’ın yönetimi ise, yeni CEO’nun konumuna tamamen odaklanması gerektiğini savunuyor.

teknoloji hattı
Etiketler:
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
twitter2
Twitter uygulaması APK indir
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir