Valve Ücretli Mod Uygulamasını Kaldırıyor

28 Nis 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde Valve Steam Workshop‘a paralı modlar eklenebilen bir sistem getirmiş, bu sistemi de ilk The Elder Scrolls V: Skyrim ile başlatmıştı. Oyuncuların oldukça tepkisini çeken bu sistemi destekleyenden çok karşı çıkan olduğu için oyuncuların sözünü dinleyen Valve ücretli mod uygulamasını kaldırıyor.

Şimdiye kadar bu paralı modlara para ödeyen herkese geri ödeme yapılacağını belirten Valve, tam olarak şu açıklamayı yaptı;

“Bunu yapma gereği duyduk çünkü ne yaptığımızı bilmediğimiz açıkça ortadaydı. Son yıllarda oyuncuların üretimiyle ilgili birçok özellik getirdik ve içerik üreten oyuncuların da pay alması yönünde çalışmalar yaptık. Şimdiye kadar iyi sonuçlar elde etsek de bu sefer durum farklı.

“İlk başta bunun iyi bir fikir olduğunu düşündük. Hedeflerimiz arasında mod yapımcılığını oyuncuların da kazanacağı bir iş haline getirme ve onları daha iyi modlar oluşturmaları konusunda cesaretlendirme gibi şeyler vardı. Yaptığımız şeyin hem oyuncular, hem de mod yapımcıları için iyi bir sonuç çıkaracağını düşündük. Dota, Counter-Strike, DayZ ve Killing Floor gibi kaliteli ve organik modların ortaya çıkmasını istedik.

“Fakat tüm bunların sonucunda önceden getirdiğimiz başarılı kazanç paylaşma özellikleriyle paralı modların farkını biraz küçümsedik. Böyle bir sistemi yıllardan beri oturmuş bir mod topluluğu bulunan Skyrim’den başlatmak çok da doğru bir başlangıç yeri değildi. Her ne kadar bunun yararlı bir özellik olduğunu düşünsek de, bu konuda büyük bir hata yaptığımızı kabul ediyoruz.”

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
Carmageddon Oyun Hileleri
Carmageddon Oyun Hileleri
Grand Theft Auto Vice City Guide
Grand Theft Auto Vice City Guide hileleri 2
Freedom Force Hile Kodları
Freedom Force Hile Kodları
fifa-2001-2002-hile-kodlari
FIFA 2001-2002 hile kodları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir