WhatsApp Mavi Tik Özelliği İçin Yeni Güncelleme Geldi

Tech Kafa 16 Kas 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

En popüler mesajlaşma programlarından birisi olan WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda çıkarttığı yeni özelliği ile birçok çifti birbirine düşman etmişti.

Gönderilen mesajın okunup okunmadığını, çift mavi tik işareti ile, karşıdaki kullanıcılara gösteren WhatsApp, özellikle birçok erkek kullanıcının hoşuna gitmemiş, opsiyonel bir seçenek olmadığı için de kullanıcıları rahatsız etmişti.

whatsapp-mavi-tik-guncellemesi-nedir-nasil-engellenir-27359-07112014151601

Gizliliğini korumak isteyen kullanıcılara müjde. Beta olarak gelen güncelleme ile birlikte mavi tik özelliğinden kurtulmak mümkün. Şu an için sadece Android platformunda ve yalnızca WhatsApp resmi sitesinden indirilebilen beta sürümü sayesinde, mavi tik özelliğini kapatmak ve mesajların ne zaman okunduğunu göstermemek mümkün oluyor.

whatsapp

Uygulamanın ayarlar seçeneğinde gizlilik ayarları kısmından ulaşabileceğiniz menüye eklenen yeni “Read receipts” seçeneğini iptal ederek son okuma tarihlerini görmeyi engelleyebilirsiniz. Tabi ki bu özellik çift taraflı çalıştığından, siz de karşı tarafın okuma zamanını göremeyeceksiniz.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir