Windows 10, Xbox One için de Gelecek

05 Ağu 2015 Teknoloji  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dün başlayan Gamescom içerisinde birbirinden farklı oyun tanıtımları ve firmalar birbirleriyle yarış içinde bir giriş yaptı bile. Ancak en büyük bomba Microsoft tarafından geldi. Herkesin de tahmin edeceği gibi ise gündemde Xbox One vardı. Bu bomba olarak nitelendirdiğimiz haber ise Windows 10 konusunda geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft, Xbox One konsolunun Windows 10 ile buluşacağını resmi olarak duyurdu. Bu buluşma ise Kasım ayında olacak. Bu konsola Windows 10’un geleceği uzun zamandır dedikodu olarak internet aleminde dolansa da resmi bir duyuru ile birlikte kullanıcılar daha mutlu oldu. Windows 10’un gelmesiyle birlikte Xbox One’da Cortanaya sahip olacak tabii ki.

Diğer gelişme ise Xbox 360 oyunlarının Xbox One konsolunda oynanabilirliği yönünde oldu. Microsoft zaten bir süre önce bu uyumluluğu halletmek için çalıştığını duyurmuştu. Gamescom’da ise Windows 10 gelmesi ile birlikte bu durumun sonuçlanacağı söylendi. Microsoft’un açıklamalarına göre öncelikle bazı başlıca şirketler olmak üzere 100’den fazla Xbox 360 oyunu Xbox One içerisinde de çalışıyor olacak, sonra ise zamanla gelen güncellemeler ile tüm Xbox 360 oyunlarını Xbox One konsolu üzerinde oynayabilir hale geleceğiz.

Son sözlerinde ise Microsoft, 2016 yılı içerisinde Xbox One içerisine DVR özelliği katacağını da açıkladı ancak bu özellik içerisinde olacak TV yayınları bizim ülkemizde desteklenmediğinden dolayı bir anlamı yok desek yeridir…

teknoloji hattı
Etiketler:,
Windows 10 Sistem Gereksinimleri
Windows 10 Nasıl Hızlanır?
Windows 10′ da dosya ve klasörleri şifreleme
Xbox One S satışta
Xbox One S Özellikleri ve Fiyatı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir