Windows Güncellemeleri Nasıl Kaldırılır

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows‘un yaptığı güncelleştirmeleri kaldırma rehberimize hoş geldiniz.

Bilgisayarınızda yeni bir güncelleme yaptığınızda, uygulamalarınızda sorun çıkartabilir veya doğrudan Windows ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunlar genellikle yeni güncellemenin yarattığı uyum problemleri sebebiyle gerçekleşir.

Sorun yaratan bu güncellemeleri kaldırmak aslında oldukça kolay. Fakat öncelikle bilgisayarınızı Güvenli Mod kullanarak açmanızı öneriyoruz. Windows 7 ve öncesindeki işletim sistemlerinde, bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna basılı tutarak gelen menüden “Güvenli Modda Başlat” seçeneğini seçebilirsiniz.

Windows update

Yaptığınız güncellemeler, Denetim Masası üzerinden ulaşabileceğiniz, “Program Ekle Kaldır” menüsünde bulunuyor. Bu menüye girdiğinizde sol tarafta “Yüklenen Güncelleştirmeleri Gör” seçeneğini seçmeniz yeterli. Burada en son yüklenen güncelleştirmeleri görebilir ve istediğinizi kaldırabilirsiniz.

windows updates

Bilgisayarınızdaki problem için “Sistem Geri Yükleme” seçeneği de bulunmasına rağmen, eğer yaşadığınız problemin güncelleştirme sebebiyle olduğuna eminseniz, bu yöntem daha hızlı bir alternatif olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir