Xbox One Kara Cuma’nın Galibi Oldu

Tech Kafa 01 Ara 2014 Oyun  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şükran Günü’nün sonrasında gelen ilk Cuma günü gerçekleşen ve Amerika Birleşik Devletleri içerisinde en yoğun alışveriş dönemi olarak bilinen Kara Cuma, konsolların arası rekabeti de arttırıyor.

En büyük alışveriş etkinliklerinden birisi olan Kara Cuma boyunca özel indirimler yapılıyor ve mağazalar normalden çok daha uzun süre açık kalıyor. Bir çok firmanın en satış yaptığı gün olan Kara Cuma, firmaların satış oranlarını ölçmek için de ideal bir gün.

Araştırma firması InfoScout‘un topladığı verilere göre, 2014 yılının Kara Cuma şampiyonu Microsoft oldu. Gün boyunca satılan her 100 oyun konsolundan 53 tanesi Xbox One olarak kaydedildi. Sony‘nin yeni nesil konsolu Playstation 4 yüzde 31 satış oranı ile karşımıza çıkarken, kalan %16 Xbox 360, Playstation 3 ve Nintendo Wii U arasında paylaşılıyor.

facebook müşteri hizmetleri

2746526-2746526-4060810081-topco

Oyunlar ile birlikte paket olarak satılan konsolları alan müşterilerin yüzde 66’sı konsolu çocukları için aldığını söylüyor. Nintendo Wii U alanların yüzde 92’si çocukları için bu konsolu satın alırken, Xbox One alıcılarının yüzde 66’sı ve Playstation 4 alıcılarının yüzde 50’si konsolu çocukları için alıyor.

Yine Microsoft‘un konsolu olan Xbox 360 listede yüzde 9 ile üçüncü sırada yer alıyor. Bu da Microsoft‘un bu yılki toplam başarısını yüzde 62’ye çıkartarak, Kara Cuma’nın tartışmasız galibi yapıyor.

InfoScout bu verileri iki farklı mobil uygulama aracılığı ile topladığını açıkladı. Tüketicilerin alışverişlerinin ardından ürünün fişinin fotoğrafını çekerek, bu fotoğrafı bulut üzerinden internete yüklemesiyle elde edilen bilgiler toplanıyor. Bu yıl tam 180.000 katılımcı Walmart, Best Buy, RadioShack ve Gamestop benzeri mağazalardan aldıkları fişleri internete yükledi.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri
Radix: Beyond the void oyun hilesi
Xcom 2 Oyun Hilesi 2016
Xcom 2 Oyun Hilesi 2016
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir