xcom-2

XCOM 2 Duyuruldu

02 Haz 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2K 90’ların efsane serisi UFO‘yu (ya da daha bilinen adıyla XCOM) satın alarak reboot etmek için çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmaların ilk ürünü Sid Meier‘ın stüdyosu Firaxis Games‘ten çıkan XCOM: Enemy Unknown oldu ve beklenenden çok daha iyi bir şekilde karşımıza çıktı. 2K serinin gidişatını beğenmiş olacak ki devam ettirme kararı aldı, XCOM 2, PC’ye özel olarak duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde de 2K yeni duyuracağı oyunu için Advent isimli hayali bir şehrin web sitesini açmıştı. O Advent şehri aslında XCOM 2‘nin tam göbeğinde yer alıyor. 2035’te uzaylılara yenilmiş olan insanlar, uzaylıların egemenliği altında yaşamaya çalışıyor ve Advent de uzaylılar tarafından yönetilen şehirlerden bir tanesi. Yeniden komutan (ya da oyundaki adıyla commander) olarak oynadığımız oyunda bu kez amacımız dünyayı uzaylılardan kurtararak yeniden insan egemenliği altına sokmak.

Gelen bazı ufak tefek bilgiye göre XCOM 2 karşımıza yeni oynanış mekanikleri ve yeni uzaylı türleri ile çıkacak. Trailer’da gördüğümüz kadarıyla yılana benzeyen bir uzaylı var ve insan ordusu da drone kullanabiliyor. Ayrıca her seferinde savaşacağınız harita farklı olacak, çünkü yeni harita teknolojisi her seferinde rastgele bir harita oluşturarak bizden yeni taktikler geliştirmemizi bekleyecek.

Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi XCOM 2 de Firaxis Games tarafından geliştiriliyor. Kasım ayında çıkış yapması beklenen oyun için yeni bilgiler büyük ihtimalle E3‘te gelecek. Yayınlanan trailer’ı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

teknoloji hattı
Etiketler:
RAINBOW SIX - ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
RAINBOW SIX – ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
spider-man-2-enter-electro-hile-kodlari
Spider-Man 2 Enter: Electro Hile Kodları
Star Wars Episode 1 The Phantom Menace Hileleri
Star Wars Episode 1: The Phantom Menace Hileleri
Counter-Strike (PC) Hileleri
Counter-Strike (PC) Hileleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir