yemeksepeti

Yemeksepeti Delivery Hero’ya Satıldı

05 May 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Türkiye’de 2001’den beri faaliyet gösteren ve internet sektörünün en büyük firmalarından biri haline gelen Yemeksepeti, Berlin merkezli küresel online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 Milyon dolar karşılığında satın alındı. Anlaşma çerçevesinde Yemeksepeti‘nin tüm hisseleri Delivery Hero‘ya geçse de Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın Yemeksepeti’ndeki mevcut görevine devam edeceği, ayrıca Delivery Hero’nun yönetiminde de aktif rol oynayacağı açıklandı.

100 binden fazla restoran barındıran ağıyla ayda yaklaşık 10 milyon siparişe aracılık eden Delivery Hero Yemeksepeti‘ni satın almasıyla beraber hizmet verdiği ülke sayısını 32’ye çıkarmış oldu. 2001’de kurulan Yemeksepeti ise 2015 itibariyle Türkiye dahil 8 ülkede hizmet veriyor.

Rocket Internet tarafından kurulan ve hissedarı olduğu Delivery Hero’yu da kapsayan Global Online Takeaway Group, Yemeksepeti’ndeki yüzde 11.4’lük Rocket Internet hissesini de kapsıyordu. Bu son satın almayla Yemeksepeti 8 ülkeyle ağ içindeki en çok işlemi gerçekleştiren üçüncü şirket konumuna yükseldi.

Yemeksepeti’nin kurucularından ve CEO’su olan Nevzat Aydın, bugüne kadar yerli ve global birçok farklı yatırımcı tarafından teklifler aldıklarını, ama “doğru partnerin” Delivery Hero olduğunu söyledi. Ayda 3 milyon yemek siparişine aracılık eden Yemeksepeti şu an Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan ve Yunanistan’da da faal.

2014 yılı finansal sonuçlarını açıklayan Rocket Internet, Delivery Hero’nun Yemeksepeti ve Yunanistan’ın lider yemek sipariş girişimi e-Food‘u satın aldığına yer veriyor. Delivery Hero’ya 61.3 milyon Euro yatırım yaptığını da açıklayan Rocket Internet’in Delivery Hero’daki hisse oranı da yüzde 40’a çıkmış.

teknoloji hattı
Etiketler:
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir